Postupně na sebe oblékaly outfity zmíněného butiku a získávaly si srdce několika stovek žen i mužů, ale také jejich potlesk.

„Modelky předvedly při módní přehlídce, moderované Ivetou Rosůlkovou, vedoucí Československého kulturního centra Buchlovice, na dvě stovky modelů šatů, kalhot, sukní, halenek a kostýmů pro volný čas, do zaměstnání, na dovolenou i pro slavnostní příležitosti,“ svěřila se Vladimíra Čožíková, mající velký cit pro módu.

V pětadvacetičlenném týmu modelek amatérek byly fešné ženy různých povolání ve věku od 15 do 80 let. Přesto ukázaly, že vkusně a sexy může být oblečena každá žena, zvláště, oblékne-li na sebe modely ze zlechovské butiku Krásná móda. Do něj jezdí nakupovat mladé dívky, dámy středního věku i babičky, a to nejen ze Slovácka.

„Při jednom nákupu se mě paní Čožíková optala, zda bych nechtěla předvádět módu z jejího butiku. Já jí na to kývla a dnes mám v Buchlovicích svoji premiéru. Mezi modelkami je i slečna Karolína, vnučka mé kamarádky z naší vesnice,“ svěřila se Pavlína Procházková, starostka obce Počenice-Tetětice na Kroměřížsku. Přiznala, že pokud bude mít paní Čožíková o její služby při předvádění módy z jejího butiku zájem, určitě jí vyjde vstříc.

„V Buchlovicích bylo v minulých letech několik ročníků módních přehlídek, a to v rámci charitativního projektu Buchlovice pomáhají. Jsem ráda, že se po čase v našem městečku módní přehlídka uskutečnila. A byla opravdu parádní, navíc s velkou účastí veřejnosti,“ řekla spokojeně buchlovická starostka Pavlína Večeřová. Netajila se tím, že se jí modely moc líbily, takže se těší, že na brzkou návštěvu butiku Krásná móda.

„Těší mě, že na parketu haly Cihelna pózovaly kromě mladých dívek i starší ženy v oblečení do zaměstnání, pro volný čas i slavnostní příležitosti. I ony se také rády naparádí,“ poznamenal hradišťský Ivan Koláček.

Módní přehlídku obohatila tři vystoupení malých mažoretek z uherskoostrožské základní školy, které trénuje modelka Zuzana Svinková.