Na ploše velkého sálu si návštěvníci mohli prohlédnout více než 200 plastikových i papírových modelů asi od 70 modelářů.

"Účastníci výstavy se hlásili prostřednictvím internetové aplikace, někteří ale přišli až ráno rovnou na místo. Kromě regionálních vystavovatelů tu máme modeláře například z Kelče nebo Strážnice," uvedl za pořadatelský Klub plastikových modelářů Uherské Hradiště René Hudák s tím, že kdyby se k nim chtěl někdo přidat, stačí najít kontakty na jejich webových stránkách.

Přiznal, že i modelářství podléhá trendům. "Firmy dělají modely například podle počítačových her, bojové hry s tanky jsou teď hodně populární," prozradil René Hudák. Dalším příkladem je série Hvězdné války, jejichž další díl jde do kin, a vznikají modely strojů z filmu. Na výstavě ale převažovala letadla z různých období, nechyběly ani tanky, auta, lodě nebo pěšáci. Část tvořily rovněž papírové stavebnice, například i vystřihovánky z časopisu ABC.

To ale nebylo vše, co košt nabídl. Nejen děti si pak mohly vyzkoušet simulátor, který si pořadatelé půjčili ze Slováckého aeroklubu, jednalo se o kluzák.