VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANKETA: Mobil ve vyučování? Vypnout!

Slovácko - /HLASUJTE V ANKETĚ/ V některých médiích se v období před Vánocemi objevila informace, že od Nového roku začne platit nový zákon, který zakazuje používání mobilů ve školách. Pracovníci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy však tvrdí, že šlo o dezinformaci.

9.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/archiv

„Školám jsme předložili nový metodický pokyn, který mimo jiné obsahuje i doporučení, jak postupovat proti šikaně. Jednou z částí pokynu jsou i rady, jak čelit takzvané kyberšikaně. Tímto termínem označujeme natáčení a zesměšňování spolužáků a pedagogů prostřednictvím mobilů. Tato nová opatření si vedení škol mohou zavést do svých školních řádů,“ vysvětlila mluvčí ministerstva školství Kateřina Böhmová.

„Jedná se o metodický pokyn ministerstva školství, který může škola ve svém zařízení aplikovat zavedením do školního řádu, není to ale povinností,“ upřesnila vedoucí Odboru školství Městského úřadu Uherské Hradiště Dana Stojnová.

Patří mobilní telefon do vyučování? Zapojte se do diskuze pod článkem nebo hlasujte vpravo nahoře v anketě. Váš názor nás zajímá.

S novým nařízením se seznámilo i vedení Základní školy Hluk.

„K radikálnímu zákazu jsme nepřistoupili. Pouze po žácích požadujeme, aby v hodinách výuky vypínali své telefonní přístroje,“ upřesnila ředitelka hlucké školy Marie Galdová. S předstihem si na mobily školáků „došlápli“ i pedagogové ze Základní školy Sportovní Uherské Hradiště.

„O novém metodickém pokynu vím. Ve školním řádu našeho vzdělávacího zařízení už máme zákaz používání těchto přístrojů ve vyučování zavedený. V praxi se toto opatření osvědčilo, žáci ho respektují. Pokud by tak nečinili, riskovali by postih v podobě napomenutí nebo i důtku třídního učitele,“ poznamenal ředitel školy Milan Melichárek.

Oslovení rodiče školáků by zákaz užívání mobilů uvítali. „Používání mobilů ve vyučování je z mého pohledu nepřijatelné. Ještě bych dokázal pochopit, kdyby si dítě zaplo mobil o přestávce a v krajním případě přijalo nezbytnou zprávu od rodičů či sourozenců. Otázkou je, jestli je možné zajistit, aby školáci nepoužívali mobily ve vyučování. V takovém případě bych byl pro bezpodmínečný zákaz užívání takových přístrojů v hodinách výuky,“ sdělil čtyřiatřicetiletý Jiří Pánek z Uherského Hradiště.

Můžete ve vyučování používat mobilní telefon? Souhlasil(a) bys s úplným zákazem používání tohoto přístroje ve škole?

Kristýna Malinová – 14 let, Nedachlebice
Mobil smíme použít jen o přestávce. Ve vyučování to máme zakázané. Za porušení tohoto nařízení jsou tresty různé. Občas se u nás stává to, že ho učitel zabaví. Zpravidla ho ale vrátí hned po skončení hodiny.

Jan Řehořek – 13 let, Uherské Hradiště
Telefony mít u sebe můžeme, ale musíme je vždycky o vyučování vypnout. Pokud tak někdo neučiní, mohl by za to dostat i poznámku. Úplný zákaz užívání mobilních telefonů ve škole by mi asi zas až tolik nevadil.

Pavla Jurčová – 14 let, Uherské Hradiště
Úplný zákaz užívání mobilů ve škole by mi asi vadil. Zatím je máme povolené do školy nosit, musíme je ale v hodinách vypnout. Jejich použitím v hodině by žák riskoval, že mu učitel vyhodí telefon z okna.

Milan Končitík – 13 let, Uherské Hradiště
Telefony ve vyučování nesmíme používat. Jaké jsou za porušení tohoto nařízení tresty? Napomenutí nebo poznámka. Úplný zákaz by mi asi docela vadil. Rodiče mi totiž občas o přestávkách volají důležité vzkazy.

Lenka Rašticová – 14 let, Břestek
Mobilní telefon s sebou do školy sice nosím, případný úplný zákaz by mi ale nejspíš nijak zvlášť nevadil. Většinou ve škole totiž mobil vůbec nepoužívám. A ve vyučování ho stejně musíme mít vypnutý.


Autor: Oleg Kapinus

Nahravá se anketa
9.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Fakturant 17 000 Kč

Fakturanti SKLADOVÁ ÚČETNÍ, FAKTURACE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: 1-3 roky praxe v obdobné pozici, znalost práce na PC, základy účetnictví, třísměnný provoz. Kontroluje veškeré doklady týkající se příjmu zboží na sklad po stránce formální i početní, likviduje je, účtuje a zpracovává podklady pro jejich včasnou úhradu. Kontroluje veškeré doklady týkající se dodaného zboží zákazníkům zejméne potvrzené dodací listy, množství a cenu dodaného zboží, pořizuje data do skladové evidence, zpracovává podklady pro včasnou fakturaci. Zpracovává jednotlivé rozvozové listy řidičů, řeší případné nesrovnalosti v zakládkových listech a dodacích listech. Navrhuje potřebná opatření k odstranění nedostatků. Ověřuje zůstatky obalového konta. Hlásí, prošetřuje a vypořádává případné nesrovnalosti. Kontroluje veškeré doklady týkající se pohledávek po stránce formální i početní. Kontroluje, případně organizuje kontrolu vydaných faktur po stránce daňové správnosti, zajišťuje a eviduje zdanitelné obraty a zařizuje odstranění případných nesrovnalostí. Přípravuje, ve spolupráci s odbornými útvary, ekonom. rozbory hospodaření společnosti a předkládá je svému nadřízenému ke schválení. Kontakt e-mailem.. Pracoviště: Tekoo spol. s r.o., U Korečnice, č.p. 2340, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Kamila Jankůjová, +420 724 772 030.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik 23 000 Kč

Technici dispečeři strojírenské výroby MANAŽER VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Minimálně SŠ vzdělání technického směru, znalost AJ výhodou; dobrá znalost práce s PC (Outlook, Word, Excel). Komunikativnost, systematičnost, samostatnost, pružně reagovat na změny, odpovědnost, loajalita, pečlivý přístup a schopnost týmové práce; řízení výrobních procesů v probozu v ýroby; řízení výrobních vztahů mezi závody; plánování v informačním systému společnosti. Dotované závodní stravování, profesní roozvoj. PP na 1 rok.. Pracoviště: Slovácké strojírny, akciová společnost [1], Nivnická, č.p. 1763, 688 01 Uherský Brod 1. Informace: Petra Bulejková, +420 572 824 411.

Obchod - Obchod Obchodní zástupce 20 000 Kč

Obchodní zástupci obchodní zástupce elektroodpadu. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: znalost a praxe v obchod. činnosti, znalost odpadového hospodářství vítána, práce s PC, pečlivost, samostattnost, zodpovědnost, flexibilita, pracovní zázemí, firemní akce, penzijní připojištění, stálý kolektiv, nutno vyplnit formulář na adrese http://sbernesurovinyuh.formees.cz/f/kariera/. Pracoviště: Sběrné suroviny uh, s.r.o., Průmyslová, č.p. 1147, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Kristýna Přikrylová, prikrylova@sbernesurovinyuh.cz.

Obchod - Obchod Obchodní referent 20 000 Kč

Obchodní referenti Asistent/ka obchodního ředitele. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Organ. a administ. podpora ředitele spol., vyřizování telefonátů a správa e-mailové korespondence ředitele, zodpovědnost za chod kanceláře, zajištění návštěv, podpora obch. týmu, schopnost efektivně organizovat čas, samostatně plnit vlastní a zadané úkoly, angažovanost a pro-aktivní přístup k práci, samostatnost a ochota učit se novým věcem, výborné verbální a písemné komun. dovednosti, spolehlivost, pečlivost, dobrá znalost PC (zejména MS Office), přátelský a dynamický kolektiv, možnost keriár. růstu a osob. rozvoje, fir. akce a bonusy, penz. připojištění, pouze životopis e-mailem. Podrobnější informace najdete zde: http://www.sbernesurovinyuh.cz/cz/kariera.html. Pracoviště: Sběrné suroviny uh, s. r. o., provozovna, Průmyslová, č.p. 1147, 686 01 Uherské Hradiště 1. Informace: Kristýna Přikrylová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na Slovácku jsou na dovolenou v oblibě literárně naučné knihy

Předání prstenu výhercům Svatebnímu páru Deníku v redakci v Uherském Hradišti.
7

Při svatbě nám pršelo štěstí, říká výherkyně prstenu s brilianty Radka Vaculková

Záhadná houbařská sezona je v lesích Chřibů nevyzpytatelná

„V lesích Chřibů vládne od konce května velice bídná houbařská sezona. Horko, sucho, větrno nepřeje zálibě nás mykologů. Rádi bychom vyrazili do lesa s košíkem na houby, kde ale zatím tam o ně nezavadíme,“ řekla smutně Alena Filípková, znalkyně houbařských poměrů v Chřibech a předsedkyně Mykologického klubu Salaš.

Z kamionu spadl čtyřtunový náklad za jízdy

Výlisek o velikosti jeden krát jeden metr vypadl řidiči kamionu v Chřibech. Z nákladního prostoru se sesunul za jízdy čtyřtunový náklad na silnici I/50 ve směru na Brno u odbočky na Staré Hutě ve čtvrtek vpodvečer.

MHD v Uherském Hradišti nově zastaví i u vlakového nádraží

Na novou linku se mohou v nejbližších dnech těšit cestující MHD v Uherském Hradišti. Číslo osm ponese trasa začínající na sídlišti Východ na zastávce Rudy Kubíčka, pokračovat přes Derflanskou, ZŠ Větrná a Mařatice Horní konec na hřbitov a odtud po trase linky číslo 5 na autobusové nádraží.

Dvaadvacet dobrovolníků bude kosit louky v Bílých Karpatech

Kosit bělokarpatské louky přijedou letos dobrovolníci do okolí Žítkové. Náctiletí ve věku 15 - 20 let z České republiky i zahraničí přijedou na Slovácko už podruhé. Pohybovat se budou od 22. do 29. července v přírodní rezervaci Hutě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT