„Samotný akt zabíjení a čištění vepříků nemohl v centru obce z hygienických důvodů probíhat. Čtyři centy vepřového masa jsme tedy museli nakoupit," svěřil se strůjce velehradské zabijačky Václav Hrabec. Ovar, jitrničky, prejt, tlačenku, škvarky, zabijačkovou polévku, pečené maso a další vepřové dobroty mohli lidé ochutnat u stolů ve stanech nebo před nimi, ale také si je měli možnost zakoupit domů.

O zabijačku, při níž k dobré chuti i pohodové náladě vyhrávala skupina Lončáci z Modré, byl ze strany veřejnosti velký zájem.

„Naším cílem nebyly jen zabijačkové dobroty, ale také jsme chtěli udělat něco pro své zdraví. Součástí první veřejné velehradské zabijačky byl totiž pochod kolem Velehradu, který vedl po dvou trasách. Byť byl vítr, byla to velice příjemná vycházka," svěřili se v cíli manželé Válkovi z Uherského Hradiště a Zůbkovi z Velehradu.

„Podle zájmu zúčastněných, bylo jich na čtyři sta, se dá očekávat, že na Velehradě vznikla nová zabijačková tradice," řekl spokojeně Václav Hrabec.

„Zimní období zabijaček potrvá až do masopustního úterý. Po něm následuje Popeleční středa, tedy až do Velikonoc konec hodování a radovánek. Ale věřím, že zabijaček v dědinách Slovácka si ještě užiju," řekl s šibalským úsměvem gurmán Jiří Kratina ze Starého Města.