Na start závodu se postavilo 147 chlapců a děvčat z jednadvaceti soutěžních družstev, která byla rozdělena do dvou kategorií. V mladší, věk 6 až 11 let, se klání zúčastnilo 70 dětí, v kategorie starší od 11 až 15 let jich bylo sedmdesát sedm.

Nejprve Masarykovo náměstí ovládly štafety požárních dvojic, poté družstva mladých hasičů ukázala svoji rychlost a šikovnost v požárním útoku. Konečné pořadí na prvních třech příčkách sobotní soutěže O pohár starosty Okresního sdružení hasičů Uherské Hradiště je následující: Vítězem v kategorii mladších dětí se stalo družstvo Salaše před týmem Komně a Bojkovic. Vítězem v kategorii starších se stal družstvo Míkovic před týmem z Košíků a Starého Města.

„Rád bych pochválil všechny mladé hasiče, kteří se letošních pohárových soutěží zúčastnili za reprezentaci svých sborů, za pěkné sportovní výsledky, disciplínu a hezké chování. Bylo by vhodné, aby se zejména do Velké ceny mladých hasičů zapojilo v příštím roce více družstev," řekl hlavní rozhodčí závodu a vedoucí OORM Lukáš Snopek. Závod se podle něj vydařil a snad se líbil všem lidem, kteří soutěžící hasičský potěr přišli povzbudit.

Soutěží O pohár starosty OSH Uherské Hradiště byla završena a také vyhodnocena Velká cena mladých hasičů 2017, která odstartovala 6. května v Bílovicích. „Až do posledního závodu Velké ceny mladých hasičů, které se v mladší kategorii zúčastnilo 5 družstev a ve starší 8 týmů, byly výkony v obou skupinách velice vyrovnané," informovala členka výkonného výboru OSH Uherské Hradiště a náčelnice štábu závodu Naděžda Dyčková.
V kategorii mladších hasičů zvítězily Bojkovice před míkovickým áčkem a Starým Městem, ve starší kategorii byly nejlepší Míkovice před Komňou a Šumicemi.

Na závěr soutěže mladých hasičů byl vyhodnocen 43. ročník soutěže Požární ochrana očima dětí pro rok 2017. „V okresním kole se jí zúčastnilo 828 dětí z 16 mateřských, základních a středních škol Uherskohradišťska, ale také z 11 sborů dobrovolných hasičů," Naděžda Dyčková. Ocenění za 1. až 3. místo na náměstí převzaly děti, které v soutěži reprezentovaly nikoliv školy, ale sbory dobrovolných hasičů. Z SDH Vlčnov Ondřej Mikulec s Eliškou Švandovou, z SDH Salaš Štěpán Šmíd, z SDH Bojkovice Vít Langweil a Tomáš Hamšík, z SDH Míkovice Viktorie Habartová a z SDH Komňa Andrea Tomanová.