Na start závodu se postavilo 147 chlapců a děvčat z jednadvaceti soutěžních družstev, která byla rozdělena do dvou kategorií. V mladší, věk 6 až 11 let, se klání zúčastnilo 70 dětí, v kategorie starší od 11 až 15 let jich bylo sedmdesát sedm.

Nejprve Masarykovo náměstí ovládly štafety požárních dvojic, poté družstva mladých hasičů ukázala svoji rychlost a šikovnost v požárním útoku. Konečné pořadí na prvních třech příčkách sobotní soutěže O pohár starosty Okresního sdružení hasičů Uherské Hradiště je následující: Vítězem v kategorii mladších dětí se stalo družstvo Salaše před týmem Komně a Bojkovic. Vítězem v kategorii starších se stal družstvo Míkovic před týmem z Košíků a Starého Města.

Návštěvníci si přišli v sobotu v areálu Slováckého aeroklubu a leteckého muzea Kunovice na své.
Military den v Kunovicích přilákal navzdory vedru tisíce lidí

„Rád bych pochválil všechny mladé hasiče, kteří se letošních pohárových soutěží zúčastnili za reprezentaci svých sborů, za pěkné sportovní výsledky, disciplínu a hezké chování. Bylo by vhodné, aby se zejména do Velké ceny mladých hasičů zapojilo v příštím roce více družstev," řekl hlavní rozhodčí závodu a vedoucí OORM Lukáš Snopek. Závod se podle něj vydařil a snad se líbil všem lidem, kteří soutěžící hasičský potěr přišli povzbudit.

Soutěží O pohár starosty OSH Uherské Hradiště byla završena a také vyhodnocena Velká cena mladých hasičů 2017, která odstartovala 6. května v Bílovicích. „Až do posledního závodu Velké ceny mladých hasičů, které se v mladší kategorii zúčastnilo 5 družstev a ve starší 8 týmů, byly výkony v obou skupinách velice vyrovnané," informovala členka výkonného výboru OSH Uherské Hradiště a náčelnice štábu závodu Naděžda Dyčková.
V kategorii mladších hasičů zvítězily Bojkovice před míkovickým áčkem a Starým Městem, ve starší kategorii byly nejlepší Míkovice před Komňou a Šumicemi.

Evakuace zaměstnanců a zákazníků v obchodním centru ve Zlíně Malenovicích
Policie evakuovala obchodní centrum ve Zlíně. Poplach vyvolala fotopast

Na závěr soutěže mladých hasičů byl vyhodnocen 43. ročník soutěže Požární ochrana očima dětí pro rok 2017. „V okresním kole se jí zúčastnilo 828 dětí z 16 mateřských, základních a středních škol Uherskohradišťska, ale také z 11 sborů dobrovolných hasičů," Naděžda Dyčková. Ocenění za 1. až 3. místo na náměstí převzaly děti, které v soutěži reprezentovaly nikoliv školy, ale sbory dobrovolných hasičů. Z SDH Vlčnov Ondřej Mikulec s Eliškou Švandovou, z SDH Salaš Štěpán Šmíd, z SDH Bojkovice Vít Langweil a Tomáš Hamšík, z SDH Míkovice Viktorie Habartová a z SDH Komňa Andrea Tomanová.