„Nebylo jednoduché vystoupit ze své komfortní zóny a předvádět co umím před největšími profesionály, kteří soutěž hodnotili a dokonale tomuto oboru rozumějí,“ odhaluje Michaela Hůlková co pro ni bylo při soutěži nejtěžší. Vliv měly také její obavy z nového prostředí a nervozita.

„K jejich překonání mi pomohla rodina a přátelé, kteří mě neskutečně podporovali. Teď, po získání prvenství, začínám přemýšlet v čem se dál zdokonalovat a jaký další kurz navštívit, abych mohla být lepší a lepší, protože pedikúra se neustále vyvíjí,“ naznačuje pedikérka, jež v oboru působí už 15 let. Prvním impulsem pro ni byla před lety reakce její babičky, které Michaela ošetřovala nohy.

„Míšo vždyť ty by ses tím mohla živit,“ prohlásila tehdy a nakonec se tak i stalo.

„Pokaždé když si na to vzpomenu, mám slzy v očích a cítím neskutečnou vděčnost,“ pokyvuje pedikérka hlavou.

A jak taková soutěž probíhá a co se při ní hodnotí?

„Každá soutěžící má za úkol předvést svůj um na modelu, jenž je jí k dispozici po 90 minut. Jedno z kritérií které se hodnotí je také výběr modelu, zda je na něm co opracovávat, jestli náhodou nemá kontraindikace, při nichž se pedikúra nesmí provádět. Dalším bodem hodnocení je sterilita nástrojů, správná dezinfekce i čistota prostředí,“ líčí Michaela Hůlková hodnotící kritéria.

Poté přichází na řadu samotná činnost a přístup k ní.

„Ve finále se posuzuje výsledek práce, hladkost plosky nohou, ošetření bez zranění a preciznost nalakování nehtů,“ uzavírá pedikérka ze Slovácka.

Ve všech bodech obstála Michaela na výbornou, díky čemuž získala nejen ceny bezmála za 105 tisíc korun, ale především si zvýšila sebevědomí a ujistila se v tom, že práci lze dělat dobře jen tehdy, když k ní člověk přistupuje s láskou.