Jeho provozovatelé tam pro malé sportovce uspořádali První ročník dětských lyžařských závodů o Chřibákův dort. „Soutěžící jsou rozděleni do tří věkových kategorií podle věku, samostatnou volnou kategorii pak tvoří snowboardisté,“ informoval organizátor a předseda strany SPO-Zemanovci Vratislav Mynář. Nejmenší děti ve věku od tří do pěti let zápolily v sedmdesátime­trovém slalomu, jejich starší kolegové si střihli trať o délce dvou set metrů.

Záštitu nad akcí včetně jejího uvádění převzal moderátor Bořek Slezáček, ceny šampionům předala miss České republiky Renata Langmanová. „Pro vítěze každé z kategorií je přichystán Chřibákův dort. Diplom, medaili a spoustu dobrot ale dostane úplně každý účastník závodů, které jsou pro děti překvapením, smysluplným programem volného dne a odměnou za dobrá vysvědčení,“ prohlásil Mynář s tím, že se díky programu Bořka Slezáčka rozhodně nenudili ani přítomní rodiče.

Protože Chřibák, vládce hor a Krakonošův vzdálený příbuzný, připravil dětem ideální lyžařské podmínky, mohli si pořadatelé zaevidovat šestaosmdesát účastníků z Uherskohradiš­ťska, ale i Břeclavi či Hradce Králové. Ti si libovali na svahu pokrytém osmdesáticenti­metrovou sněhovou vrstvou. I vzhledem k vysoké návštěvnosti organizátoři slíbili, že se dětské závody v Osvětimanech uskuteční i v dalších letech.