„Moje role ve firmě je čistě formální, nic jsem v té firmě nevykonával,“ řekl Gazdík Deníku N a uvedl, že na svůj podíl ve firmě po jmenování členem vlády zapomněl, ačkoliv to po něm žádá zákon o střetu zájmů. „Podílu se proto vzdám co nejdřív,“ dodal ministr.

Firma Jocheček z Kelče na Vsetínsku se zabývá především správou majetku a řízením investic. Gazdík firmu založil v roce 2019 společně s Martinem Valíčkem a oba do ní vložili shodně pět tisíc korun, vyplývá z údajů v internetovém obchodním rejstříku. Gazdík je v něm zároveň také veden jako jednatel firmy i držitel polovičního podílu doposud.

„Jedná se o řízení různých stavebních prací, zařizování a provozování té stavby,“ řekl serveru spolumajitel firmy Valíček a dodal, že firmu řídí především on. Kromě toho také společnost připravuje a vypisuje výběrová řízení na dodavatele nebo vede agendu čerpání finančních prostředků.

S podnikáním musel kvůli vládnímu angažmá přestat i ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který působil ve firmě Avtokrat Consult, která pořádá školení lékařů. Novým majitelem a jednatelem brněnské firmy se stal ministrův syn.

Podnikání kvůli vstupu do vlády ukončil také ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN), který se zbavil svých podílů ve společnosti Prime Fund.