„Déšť nám hodně komplikuje vystupování s tím, že u nás vůbec neexistuje nějaká suchá varianta. Část sborů vůbec nedorazí, z cimbálovek možná jedna. Ani se jim ale nedivím. Kroje jsou na déšť hodně náchylné a někdo prostě nechce riskovat, že by si jej poškodil,“ krčil rameny u staroměstského stánku tamní starosta Josef Bazala.

Přestože se tak někdy dostalo i na hluchá místa, kdy pódium zůstalo prázdné, nebo se improvizovaně přesunulo do vnitřních prostor jako v Galerii Slováckého muzea nebo na nádvoří františkánského kláštera, mohli si zájemci přijít na své především prostřednictvím chuťových pohárků.

„Pekla to přímo moje mamka s tím, že jsem ji s tím pomáhala. Všechno vlastně pečeme docela často, většinou o víkendu. Moje nejoblíbenější jsou rozhodně bramborové koláčky na slano,“ popisovala nabídku velehradského stánku Tereza Kremplová.

Nejen tradiční pochutiny však nabízely obce při své prezentaci. Salašský mykologové si připravili například výstavu několika desítek druhů hub.

„Ne na všechny je možné narazit v lesích kolem Salaše, ale moje nejoblíbenější, což jsou lišky obecné a hřib dubový, tam určitě jde najít. Ty jde připravovat na spoustu způsobů, třeba na smetaně jsou výborné,“ dodal za Mykologický klub Salaš Jakub Dostálek.