Sdružení si klade za cíl rozvinout turistiku a cestovní ruch.

„Vznik spolku jsme plánovali od jara. Všechny brodské obce byly sice ve sdružení Uherskobrodska, ale to dobře nefungovalo. Chtěli jsme vytvořit menší celek, který by propojil příhraniční oblast,“ uvedl předseda mikroregionu Bílé Karpaty a starosta Dolního Němčí František Hajdůch.

Jedním z nových členů je Starý Hrozenkov, který navíc nebyl ani ve sdružení Uherskobrodska. „Nečekám zázraky hned od začátku. Členství se nám ale časem určitě vyplatí. Celek je logicky poskládaný a myslím, že práce na společných projektech bude dobrá,“ míní starosta Hrozenkova Milan Vaculík, podle kterého k cílům činnosti patří výstavba cyklostezek, turistických tras či rozšíření zázemí pro zimní sporty.

Vstup do spolku může přilepšit i obcím, které už své místo v jiném sdružení měly. Svou účastí podala pomocnou ruku „bezprizorním“ obcím i Březová, která se podílí na chodu mikroregionu Bojkovsko.

„Pětice obcí by sama spolek založit nemohla. Pomohli jsme jim, ale nebyl to rozhodně jediný důvod našeho členství. V Bojkovsku, které pracuje velice dobře, určitě zůstaneme,“ poznamenal starosta Březové Josef Trecha, podle kterého ovšem místní radnice, stejně jako několik dalších, plánuje odchod ze špatně fungujícího Uherskobrodska.