Dvanáct let předtím strávil ve Sněžném. Ani jeho cesta k nynějšímu poslání však nebyla úplně přímá. „K víře jsem se dostal téměř až jako dospělý. Studoval jsem elektrofakultu a během studia jsem chtěl přestoupit na studium teologie, jenže to bylo ještě za minulého režimu. Můj tehdejší farář mi to rozmlouval, říkal, ať dostuduju, co jsem začal, a pak třeba přijde vhodná chvíle. A tak se taky stalo, v osmdesátém devátém jsem dokončil elektrofakultu a mohl jsem se svobodně přihlásit ke studiu teologie," popisuje Michal Vogl. V jeho novém působišti jej čeká poměrně dost práce.

„Sbor v Uherském Hradišti zvládl období bez faráře velmi dobře, přesto je na čem pracovat. Nejvíc je vidět bohoslužba, já je sloužím navíc ještě v Uherském Brodě, Luhačovicích a v Napajedlech a musím to časově skloubit. Té práce je ale mnohem víc, v týdnu se scházejí děti, konají se biblické hodiny, rád bych našel nové členy sboru, obnovil zájem u těch, kteří do kostela zrovna nechodí. Hledám skupinku aktivní mládeže. Přemýšlím, jak pomoci místní Diakonii ČCE, a začínám spolupracovat s křesťanskou mateřskou školou. Pak jsou tu návštěvy v domácnostech, přípravy na křest," vypočítává Michal Vogl, který by mimo jiné také rád obnovil někdejší spolupráci s jedním holandským sborem nebo pořádal tematické večery se zajímavými hosty nejen na křesťanská témata. „Například jeden můj kamarád kameraman by tady mohl promítnout svůj dokument," naznačuje farář.

Oficiálně bude uveden do své funkce 21. října ve 14 hodin odpoledne při takzvané instalaci. „Obřad je veřejný, tímto všechny srdečně zvu na evangelickou faru, a to nejen v tento den," uzavírá farář Michal Vogl.

Autor: Petra Kučerová