Odtud bude nová linka vedena směrem na Starou Tenici na zastávku Svatojiřské nábřeží a dále na novou zastávku Uherské Hradiště, železniční stanice.

"Tato zastávka bude v prozatímním provozu na ploše před výpravní budovou Českých drah, ale od září by měly být zprovozněny původní zastávky na ulicích Na Stavidle a Kollárova," uvedl mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

Autobus bude pokračovat směrem k nemocnici na sídliště Štěpnice, kde obslouží všechny zastávky. Celková délka této okružní linky bude 17 kilometrů a dnešní spojení sídliště Východ s centrem Uherského Hradiště a dále na sídliště Štěpnice tak bude posíleno 14 spoji denně.

Druhou novinkou jsou dva autobusy na elektrický pohon, které budu v provozu od 23. července i na zmíněné lince.

„Po vyhodnocení provozu nových autobusů jsme připraveni investovat další prostředky ke zkvalitnění MHD v našem městě, abychom drželi krok s požadavky na ekologickou a současně ekonomickou veřejnou dopravu,“ nechal se slyšet předseda představenstva ČSAD Uherské Hradiště Radislav Kusák.

Nabití autobusů vydrží asi na 150 kilometrů, což je přibližně denní výkon, na který je postaven jízdní řád těchto vozidel. Jedná se o první taková vozidla nasazená do pravidelného provozu ve Zlínském kraji.