„Akce to bude, jak už název napovídá, lehce recesistická, ale také poučná a hlavně zábavná. Určená je hlavně pro rodiny s dětmi, ale přijít se podívat může kdokoliv,” říká ředitel muzea Martin Hrabec s tím, že slet se uskuteční v areálu Slováckého aeroklubu od 10 do 16 hodin.

V centru dění budou samozřejmě šlapadla. Ta se budou účastnit závodů na rychlost i v akrobacii a chybět nebude ani soutěž o nejkrásnější stroj. Do klání se podle pořadatelů zapojí na třicet letadýlek, která, když se všechno podaří, bude čekat také zápis do české knihy rekordů.

Pilotní průkaz pro malé letce

Šlapadla budou k dispozici také pro děti. „Malé piloty a pilotky o tento zážitek samozřejmě nemůžeme ochudit. Možnost projet se na nich bude, kromě několika málo okamžiků, po dobu trvání celé akce. K letu si malí letci můžou pořídit také pilotní průkaz. S ním bude jedna projížďka stát 150 korun, bez něj 100,” vysvětluje Martin Hrabec.

Magic festival v Uherském Hradišti. Ilustrační foto.
Kouzelnický festival v Uherském Hradišti pořádají už podeváté

Každá stvrzenka za projížďku bude mít navíc ještě speciální využití. „Vstupné na akci je dobrovolné, takže každý, kdo si projížďku na šlapadle zaplatí, zároveň přispívá na to, aby se tato a další podobné akce mohly konat. Jako poděkování tak nabízíme možnost využít stvrzenky za projížďku na šlapadle zároveň jako vstupenky do muzea,” dodává Hrabec.

Kromě šlapadel se lidé můžou těšit také na další doprovodný program. Akci svými pokusy oživí například Úžasné divadlo fyziky. Součástí budou také různé zábavné aktivity, včetně jízdy na minitatrovce či šlapacích autíčkách a jiných samohybech, a chybět nebudou ani vyhlídkové lety.

Viděli jste? Budují cyklostezku mezi Polichnem a Újezdcem

Zdroj: Pavel Bohun

Vybrali jsme pro vás:

Archeologický výzkum
Archeologové odkrývají historii Uherského Hradiště i Uherského Brodu
O víkendu se jel ve Starém Městě největší motocyklový závod ve Zlínském kraji Slovácký okruh 2024 s podtitulem O cenu Milana Šobáně staršího.
Slovácký okruh: padl traťový rekord, Kalina oslavil sedmdesátku vítězstvím
Ples Víťa Chromek interstar v klubu Mír. Foto: archiv Michaely a Marie Konvalinkovy
Hosty plesu na Míru vítal nesmrtelný Víťa Chromek
Hody s právem v Dolním Němčí. Obcí šlo procesí více než stovky krojovaných. Byl mezi nimi i kněz Jiří Luňák či starosta František Hajdůch
Pestrá krojová podívaná v Dolním Němčí: Hodová sezona začala