„Nabídka cestovek je ale dodnes stále hodně omezená. Obzvlášť u nás v republice se snaží poskytnout lidem zážitek, ale nakonec turisté pomalu nevytáhnou paty z resortu, a nebo tam jsou rekreanti nuceni vyjíždět na dokola se opakující výlety,“ říká tzv. trip designer ze Slovácka Borek Seehak.

Jeho práce spočívá v organizaci dobrodružných výprav do zahraničí. Svým zákazníkům, kteří využívají jeho služeb, nabízí takové výjezdy za hranice všedních snů, kdy danou zemi a kulturu poznají a prožijí do hloubky.

„Rád pořádám výjezdy do Maroka. Jezdím tam sám už léta a procházím si trasy, kudy bych rád své svěřence provedl. Také je důležité mít kvalitního lokálního průvodce, díky kterému se mnohdy dostanete přímo do domů místních, kde s nimi třeba povečeříte,“ informuje cestovatel.

Ten například nocoval na Sahaře, prochodil si mytologické pohoří Atlas v Maroku či ochutnal v Jižní Americe u indiánského kmene opici. Je zastáncem názoru, že projet a poznat co nejvíce míst za co nejkratší dobu je nesmysl.

„Musíte na jednom místě strávit alespoň tři dny a nasát jeho atmosféru, prožít jej. Skrze hluboké poznávání nových kultur a částí světa totiž pomalu poznáte i sebe sama,“ tvrdí.