Smlouvu o pomoci strážníků už se Starým Městem uzavřel Zlechov. Podle tamního starosty Antonína Halody preventivně zapůsobila už samotná zpráva o dohodě. „O možnosti uzavřít takovouto smlouvu jsem informoval kolegy při zasedání mikroregionu. V případě zájmu můžeme tuto spolupráci rozšířit, ale vše je otázkou kapacity a možností našich strážníků,“ poznamenal staroměstský starosta Josef Bazala s tím, že v případě potřeby by městská policie také přijala další strážníky.

Velitel městských strážníků Miroslav Nosek tvrdí, že za současného stavu by zajištění pořádku v dalších obcích nezvládali. „Ve čtyřech lidech jsme rádi, že zajistíme Staré Město. V případě, že bychom měli na starosti i další obce, musel by se změnit také systém naší práce,“ vysvětlil Nosek.

O využití služeb staroměstských strážníků uvažují už například v Huštěnovicích. „Náš zájem o tuto spolupráci nadále trvá, a nejen co se týká dopravy, ale i udržování veřejného pořádku,“ uvedla huštěnovická starostka Jarmila Ulmanová.

Proti přítomnosti strážníků ze Starého Města by nic nenamítali ani samotní obyvatelé obcí v mikroregionu. „Rozhodně by mně to nevadilo, ale nedokážu posoudit, jestli by jejich přítomnost přispěla k udržování veřejného pořádku,“ prohlásila Ludmila Míšová z Jalubí.