V těchto dnech jejich žádosti zástupci města vyslyšeli a nabídli jim větší prostory budovy v Hradební ulici. Po rekonstrukci objektu v něm bude sídlit městská policie, datové centrum, ale také třeba veřejné toalety s místností pro matky s dětmi a veřejné sprchy.

„Už se nemůžeme dočkat stěhování. Stávající podmínky, zejména těsné prostory služebny, už počtu našich lidí skutečně nestačí,“ poznamenal velitel Městské policie Uherské Hradiště Jaroslav Ježo.

Podobně nedočkaví jsou i zástupci uherskohradišťské oblastní charity. „Máme zájem především o sprchovací prostory, které bychom rádi využili pro očistu bezdomovců. Měsíčně přivážíme do našich sprch zhruba dvacet takových lidí, kteří u nás využijí tyto hygienické možnosti,“ sdělil zaměstnanec charity Dalibor Jirásek.

Součástí opraveného objektu budou i veřejná WC, o něž obyvatelé i návštěvníci města dlouhodobě usilují. „Přijel jsem za dcerou do Hradiště a ve městě jsem se, z nadsázkou řečeno, dostal do potíží s močením. Hradiště příliš neznám, a tak jsem pátral po toaletách. Když už jsem byl zoufalý, ptal jsem se lidí a nějaká dobrá duše mi poradila využít toaletu v obchodní pasáži. Sice jsem za to, že nepomočím nějakou část města, zaplatil, ale bylo to aspoň nějaké řešení. Veřejné toalety by Hradiště určitě mít mělo,“ tvrdí rozhodně Jiří Prachman z Veselí nad Moravou.

Starosta města Libor Karásek slibuje, že spojení veřejných toalet, služebny strážníků a dalších služeb nebude technicky ani eticky narušovat provoz služeb v objektu. „Jednotlivé provozovny budou od sebe odděleny. Budova bude mít spíše reprezentativní ráz, aby nebyla ostudou, ale naopak chloubou města,“ plánuje Karásek.