„Jsem ráda, že MESIT je stále v českých rukou, stejně jako jsem hrdá na to, že se LET Kunovice znova vrátil českým vlastníkům,“ řekla ministryně obrany, za což sklidila potlesk zaplněného Masarykova náměstí.

Poznamenala také, že je ráda za to, že v pátek mohla navštívit několik stěžejních společností v regionu, prodiskutovat další možnosti spolupráce s nimi a poukázala na nutnost zkvalitňování obrany země.

„Hrozby můžou přijít zcela nečekaně, což si určitě všichni uvědomujeme,“ dodala Jana Černochová.

Stanislav Blaha ocenil to, že stejně jako MESIT působí v našem regionu firmy, které „využívají lidského mozku“ a nejsou to žádné obyčejné montovny.

Vernisáž výstavy malíře Zdeňka Kupa Ženské krajiny aneb Konečně akty v uherskohradišťské Galerii s Andělem. Zdeněk Kup s Danou Burdovou.
Konečně akty! V hradišťské galerii začala výstava ženských krajin Zdeňka Kupa

Po křtu knihy o historii MESITu nastoupil na pódium Hradišťan s Jiřím Pavlicou. Zřizovatelem Hradišťanu, coby muziky i souboru, byl totiž v raném socialismu 50. let právě MESIT a páteční koncert měl na toto spojení poukázat.

Jiří Pavlica před vystoupením zavzpomínal na někdejšího prvního primáše Hradišťanu J. V. Staňka i na neštěstí v MESITu, kdy zemřelo pod sutinami zřícené budovy 18 zaměstnanců podniku.

„Ať MESIT prosperuje a už nikdy se nepřihodí taková tragédie jako v roce 1984,“ popřál Jiří Pavlica závěrem.

Po vystoupení Hradišťanu následovala na Masarykově náměstí veselice za zvuku tónů rockové kapely Kumpáni.