„Finální datum konání letošní Letní filmové školy je od pátku 6. srpna do čtvrtka 12. srpna, přičemž čtvrtek bude bonusový den se třemi projekcemi v Kině Hvězda. Rozhodli jsme se posunout termín konání festivalu o 14 dnů, abychom získali potřebný čas pro přípravu celé akce,“ upřesnila Radana Korená.

Hlavním důvodem změny je podle ní skutečnost, že od vlády ČR pořadatelé filmového festivalu stále nemají jasně definováno, za jakých podmínek bude možné akci uspořádat.

„Velmi nás to mrzí, protože naší prioritou bylo zachování tradičního termínu Filmovky na konci července, ale situace je bohužel bezprecedentní. Vzhledem k celkové nejistotě také nevíme, pro kolik návštěvníků budeme moci letos akci uspořádat, proto jsme se rozhodli festival oproti původnímu plánu o jeden den zkrátit,“ uvedla ředitelka LFŠ.

Věří však v to, že výsledek jednání mezi ministerstvy zdravotnictví i kultury a oborovými organizacemi v kultuře brzy dosáhne uskutečnitelné podoby, kdy budou všichni konečně vědět, s čím lze počítat.

„Na znovuotevření kulturního prostoru netrpělivě čekáme, pandemická situace má příznivý trend, takže už zbývá jen drobný detail: aby existenci a potřebnost kulturních akcí vzala na vědomí naše vláda. Držme si palce, aby se zdravý rozum, respekt a vzájemná úcta znovu vrátily do hry a kulturní sféra mohla otevřít náruč všem, kteří potřebují posílit duši v tomto náročném období,” dodala Radana Korená.