Lidé je mohli potkat u lékárny v Havlíčkově ulici, u nákupního domu Duha, u lékárny U Zlaté koruny nebo u té poblíž autobusového nádraží. "Lidé do padesáti let se u nás moc nezastavují, protože neustále spěchají. Starší se ale vyptávají na spoustu věcí a vydrží tu i desítky minut," prozradila Sabina Bäumlová z lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně s tím, že v převážné většině jsou to ženy, protože muži si myslí, že se jich to netýká. Dodala, že sama by se oborem chtěla v budoucnu zabývat.

Kolemjdoucí dostali od mediků kromě odpovědí na svoje otázky i brožuru o tichém zloději kostí, jak se nemoci někdy říká, která obsahuje i cviky, které pomáhají zabránit ztratě svalové hmoty a tím předcházet zlomeninám. Pro studenty medicíny jsou to zkušenosti s jejich budoucími pacienty. "Byla jsem tu už vloni. Podařilo se nám tehdy najít na ulici i několik lidí, u kterých se osteoporóza rozvinula," popsala své zkušenosti Hradišťanka Adriana Slaníková. Brněnské studenty do Uherského Hradiště pozvalo centrum Medical plus, které tuto akci zorganizovalo už podruhé a léčbou této nemoci se zabývá.

Na 250 lékařů a středního zdravotnického personálu z odborných medicínských pracovišť Uherskohradišťska, Zlínska, Kroměřížska, Vsetínska a Hodonínska se zúčastnilo IV. Velehradského setkání lékařů na téma Novinky v revmatologii.
Lékaři rokovali o novinkách v revmatologii
MUDr. Eva Dokoupilová
Největší změnu v revmatologii přinesly biologické léky, říká lékařka Dokoupilová