Zlínský závod navštívil prezident Miloš Zeman začátkem října při své třídenní návštěvě Zlínského kraje. Tehdy ocenil nejen výrobky společnosti, ale také její vlastní prodejní síť, která čítá již 99 prodejen a chystá se otevření sté, která by měla být přímo v centru Zlína. Prezident Miloš Zeman tehdy zdůraznil, že se tak firma nemůže nechat vydírat od obchodních řetězců. „Nemám rád obchodní řetězce, jejich zisková marže je nepřiměřená. Nechal jsem si udělat analýzy a třeba u rohlíků je zisková marže 60 procent, no kdo to má, 60 procent zisku," uvedl Miloš Zeman při návštěvě zlínského podniku.

Prezident počátkem října na setkání se zaměstnanci uvedl, že pánvičku firmy využívá, dělá si na ní vajíčka. Při prohlídce jej tenkrát zaujaly i 3D tiskárny. Tescoma má od roku 2001 vlastní designové centrum. Firma získala řadu ocenění za design, jen letos jich bylo 17.

Ocenění Petra Chmely však není jediné, které ze včerejšího ceremoniálu ve Vladislavském sále Pražského hradu míří do Zlínského kraje. Prezident Miloš Zeman in memoriam medailí Za hrdinství ocenil i Josefa Sousedíka, někdejšího starostu Vsetína a účastníka protinacistického odboje, jenž byl popraven v roce 1944 gestapem.

Medaili včera převzal syn Josefa Sousedíka Tomáš. Podpořit jej do Prahy přijeli i lidé z Valašska.

Třetí ocenění za prokázání mimořádné občanské statečnosti při teroristickém útoku v Uherském Brodě si včera z Prahy odvezl i Jiří Nesázal.