„Informaci mám takovou, že bylo vydáno stavební povolení a přípravné práce začaly v pondělí. Tento typ restaurací je dnes standardní záležitostí, běžnou všude. Tak to také vnímám. Je to služba pro občany Kunovic, ale nejen pro ně, lidé tam budou určitě jezdit,“ vyjádřil se starosta Kunovic Pavel Vardan.

Na dotazy Deníku kolem výstavby nové provozovny McDonald’s v Kunovicích odpověděla mluvčí řetězce pro Česko a Slovensko Lucia Poláčeková.

Modernizace školní kuchyně v ZŠ UNESCO přišla na desítky milionů korun. Dnes v ní uvaří 1100 obědů denně
Nová moderní kuchyně v uherskoradištské základce servíruje 1100 obědů

„V McDonald’s neustále hledáme atraktivní lokality, abychom byli našim zákazníkům blíž. Chceme tím zvýšit dostupnost našich produktů a služeb ve všech českých regionech. Z obchodních důvodů ale konkrétní místa nekomentujeme, abychom neovlivnili například probíhající jednání, do kterých může vstupovat hned několik aktérů,“ uvedla Lucia Poláčeková.

Ve Zlínském kraji jsou jen tři provozovny - ve Zlíně

Ve Zlínském kraji fungují provozovny McDonald’s ve Zlíně na náměstí Míru, ve Zlíně Malenovicích a v malenovickém obchodním areálu Centro Zlín.

McDonald’s je největší sítí restaurací na tuzemském trhu. Americký koncept restaurací rychlého občerstvení byl založen roku 1940 bratry McDonaldovými a o celosvětový rozmach se postaral Ray Kroc, syn českých emigrantů, který od nich koncept v roce 1955 odkoupil.

V ČR byla první restaurace otevřena 20. 3. 1992 v Praze ve Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven překročil stovku. Společnost McDonald’s zaměstnává aktuálně v České republice více než 6 500 lidí. Podle statistik mají největší zájem o práci v této síti restaurací zejména mladí lidé ve věku od 16 do 20 let (přibližně 40 procent). McDonald´s zaměstnává i lidi se zdravotním znevýhodněním, seniory a matky a otce na rodičovské dovolené.