Sídlo má v budově tělocvičny základní školy, kam každé úterý dopoledne přicházejí maminky se svými ratolestmi. S jednoletými a dvouletými caparty zamíří do podkroví tělocvičny, s těmi ve věku do tří let zůstanou maminky v hlavním sále budovy.

„Činnost Školičky má u třiceti maminek, které jsou se svými dětmi na mateřské dovolené, velký ohlas. Chlapci a děvčátka se v jejich přítomnosti naučí řadu nových písniček, básniček, her i jednoduchým rukodělným činnostem,“ přiblížila velmi stručně náplň komunitního centra učitelka Pavla Kaňovská.

Nemusela ani dodávat, že má funkci vedoucí kolektivu maminek a jejich miminek, kterou vykonává s kolegyněmi Lenkou Mikulovou a Lucii Dudeškovou, ráda. Bylo to zřejmé už podle zápalu, s nímž hovořila o Školičce, kterou navštěvují maminky z Tupes, Velehradu a Zlechova.

„Jako matka na mateřské dovolené jsem nechtěla být pasivní, takže jsem se už vloni ujala vedení těch nejmenších dětí,“ svěřila se Kaňovská.

O netradičních aktivitách Školičky, které jsou zaměřeny na herní, tělovýchovnou i tvořivou činnost jednoročních až tříletých capartů, se vyjadřuje v superlativech jak starosta Tupes Oldřich Vávra, tak i samotné maminky.

„Přicházíme sem se svými syny Tobiášem a Simonem proto, aby si tu pohráli, naučili básničky, písničky, ale také být v dětském kolektivu. Nám, maminkám, to dává každé úterý hodinu odpočinku. Nemusíme doma vymýšlet, jak své děti zabavit,“ shodují se na výhodách Školičky Dagmar Dostálová s Jarmilou Šmídovou.

Každé pondělí a čtvrtek po půl desáté dopoledne jsou pro maminky a jejich děti otevřeny dveře dokořán v herně nad tělocvičnou.

„Děti se tu zabaví hračkami, maminky si zase uvaří kávu nebo čaj a podělí se o radosti a starosti při výchově svých dětiček,“ vysvětluje Pavla Kaňovská.