„Chceme vás požádat, abyste se podívali do svých komor, spižíren a sklepů, kde možná máte anebo tam najdete mnoho džemů a marmelád, často už hodně starých a historických, a přinesli nám je na ochutnávku,“ vycházejí z vlastních zkušeností Miloslav Hrdý s Františkem Hrňou. Letos považují za archivní vzorky marmelád a džemů z roku 2015 a starší.

Sběr vzorků marmelád a džemů z bobulovin, peckovin a jádrovin, nejlépe po dvou kusech, už probíhá v Turistickém a informačním centru v Buchlovicích a potrvá do konce května. Jejich hodnocení se uskuteční 14. července. Pokud některý z majitelů marmelády má zájem zasednout v degustační komisi, může nechat kontakt v místě sběru vzorků.

SLEDUJEME Košty pálenek a výstavy vín na Slovácku v sezoně 2017

Strůjci koštu ocení nejen tradiční marmelády, ale i ty netradiční. Třeba rakytníkové, dýňové, cibulové či pikantní chilli marmeládu. Košt džemů a marmelád bude zpestřením XVI. ročníku Festivalu česneku na zámku v Buchlovicích, který je naplánován na sobotu 29. července.

„K produktům z vašich zahrádek a sadů se chováme jako k vzácným klenotům hodným aukčního zhodnocení. Také proto nabízíme porovnání archivních marmelád a džemů v soutěži, která vyústí v prezentaci a košt archivních marmelád a džemů,“ dodávají pořadatelé.