Osm let trénuje deset orientálních tanečnic z Uherského Hradiště a okolních vesnic, které mají ve svém štítu vepsáno Arizóna EUh.

„Nejmladší tanečnici je třináct let, nejstarší osmnáct. Průměrný věk taneční skupiny, která se schází jednou týdně na trénincích hradišťské sportovní hale, je necelých sedmnáct let," představí kolektiv svých svěřenkyň někdejší lektorka aerobiku. Protože ji ale zrazovaly klouby, přesedlala na jemnější způsob tance.

„Profesionální tanečnicí nejsem, ani jsem nikdy nebyla. Ke společenské pohybové aktivitě, tanci, který u mě dokázal navodit dobrou náladu, mě přivedl tanec a zase tanec," otevírá Markéta Kočendová jednadvacetiletou kapitolu svého života s tancem pro radost, pro tělo i pro duši. Inspiraci a chuť se posouvat se svými svěřenkyněmi dál, sbírá s děvčaty na různých tanečních kláních. Ráda by se s nimi dostala třeba na taneční festival v Egyptě, protože na soutěžích v České a Slovenské republice si její svěřenkyně vytancovaly nejedno ocenění.

„Ve své kanceláři mám hodně pohárů, které děvčata získala za první až třetí místa ve skupinových tancích. Například v národním kole Světlo orientu. Poctou pro nás byla účast na mezinárodní soutěži orientálních tanců Pressburg Dance Fest v Bratislavě," neskrývá uspokojení průkopnice moderní trendů v orientálních tancích.

Temperamentní dívky ladných křivek z Arizóna EUh sklízejí s tanečními vystoupeními s názvy Na vlnách Nilu, Tisíc a jedna noc či romantickým a žhavým orientálním flamengem úspěchy na soutěžích, módních přehlídkách i jiných kulturních akcích. Při nich jsou vynikající ve výrazu i spokojenosti.

Když před osmi lety založila Markéta Kočendová taneční skupinu orientálních tanců, nikdo tehdy netušil, že už během roku začne sbírat na nejrůznějších soutěžích vavříny. Jen ten, do zná náročnost práce s mladou generací, plně docení nezměrné úsilí, které musela při svém náročném zaměstnání vynakládat, aby vedla mladé tanečnice k úspěchům, jež ověnčují historii taneční skupiny.

„Jsem ráda, že moje svěřenkyně si uchovávají svěžest, elán a chuť dál tancovat a v orientálních tancích se zdokonalovat," vzdává jim hold jejich trenérka.