Mladý podnikatel má v jistém slova smyslu štěstí, že žije právě na Slovácku. Podle nejnovějších zjištění České obchodní inspekce (ČOI) jsou tady totiž nejpoctivější taxikáři v republice.

Při kontrolách zabodoval celý Zlínský a Jihomoravský kraj, ve kterém z padesáti provedených kontrol zjistili inspektoři pouze sedm provinění. To znamená asi čtrnáct procent nepoctivců. Nejhůře je na tom Jihočeský kraj a Vysočina, kde pravidla nedodrželo skoro šedesát procent kontrolovaných taxikářů.

Samotné slovácké řidiče s cedulkou taxi na střeše tato zpráva pochopitelně potěšila. „Udělá nám to dobré jméno a lidé se nebudou bát, že je ošidíme. I když pověra, že taxík si bere jen bohatý člověk, už dávno ustoupila, jsem za to rád,“ nechal se slyšet taxikář Martin Novotný.

Nejčastějším proviněním je podle inspektorů nesplnění povinnosti informovat spotřebitele o ceně poskytovaných služeb v souladu s cenovými předpisy, a také nesprávné účtování. Statistiky ale mluví o lepších časech. Počet nepoctivců se totiž oproti předloňskému roku snížil o deset procent. „Až další období ukáže, zda se jedná o trvalé, nebo jen dočasné zlepšení. Přitom byly kontroly přednostně zaměřeny na šetření podnětů spotřebitelů a na taxislužby po ukončení kulturních a sportovních akcí ve večerních a nočních hodinách, kdy existuje reálné riziko, že může docházet k poškozování spotřebitelů,“ zhodnotil dosavadní výsledky Jan Štěpánek, ústřední ředitel ČOI.

Víkendové večery jsou samozřejmě dobou, kdy mají taxikáři nejvíce práce. „Největší tržby máme v pátek a v sobotu večer, když lidé vyrazí do barů a na diskotéky. Nechtějí řídit, ale bavit se,“ potvrdil provozovatel taxislužby v Uherském Hradišti David Samec.

Pestrá nabídka taxislu- žeb na Uherskohradišťsku a Uherskobrodsku nabízí ceny od dvaceti do pětadvaceti korun za kilometr.