Konal se tam patnáctý ročník Kinderiády, jediné celorepublikové atletické soutěže pro žáky prvního stupně základních škol. V Hradišti sportovalo celkem 330 dětí z 33 škol Zlínského kraje. Děti z druhých až pátých tříd sem přijely z Jalubí, Polešovic, Bojkovic, Zlína, Valašské Polanky, Vsetína či Holešova, ale i odjinud z kraje.

„Děti od druhé po pátou třídu soutěžily v disciplínách běh na 60 metrů, hod plným i kriketovým míčkem, skok z místa a do dálky i závěrečné štafetě družstev. Kromě toho mohou nesoutěžně pomocí sady Kids Athletics rozvíjet svou obratnost v házení pěnovým oštěpem do dálky nebo třeba obručemi na tyče. Jedná se o profesionální sestavu pro výuku atletiky, která vznikla ve spolupráci s Českým atletickým svazem," uvedla jedna z organizátorek Kinderiády Monika Dvorská.

Z vítězství se nakonec mohly radovat reprezentanti ZŠ Sportovní Uherské Hradiště, druhé místo obsadila ZŠ Pod Vinohrady Uherský Brod a na třetí příčce skončila ZŠ Za Alejí Uherské Hradiště. První tři družstva postupují z krajského kola do republikového finále, které se příští rok v červnu uskuteční v Praze pod dohledem patronů soutěže Tomáše Dvořáka a sedmibojařky Elišky Klučinové.

Výjimkou je ZŠ Sportovní, která uspěla i loni a postup tak musela přenechat uherskobrodské ZŠ Mariánské náměstí. „Školy budou ve finálovém kole bojovat nejen o titul absolutního šampiona Kinderiády, ale i o finanční příspěvek na rekonstrukci školních sportovišť v celkové hodnotě 300 tisíc korun, který do soutěže věnuje společnost Ferrero," dodala organizátorka Dvorská.