Takový byl XXI. ročník děkanátního plesu ve společensko-kulturním centru Staré Město, který o druhé lednové sobotě otevřel ve městě letošní plesovou sezonu. Návštěvníky plesového setkání vítali pořadatelé, staroměstští farníci, štamprličkou slovácké slivovice.

„Ačkoliv jde o děkanátní ples, jeho příprava a organizace spočívá na partě skvělých lidí ze staroměstské farnosti. Těší mě, že na naše plesy přicházejí všechny věkové kategorie lidí. Já tomu říkám společenství nikoliv společnost,“ nechal se slyšet hlavní organizátor bálu, duchovní správce staroměstské farnosti P. Miroslav Suchomel, který společně s hradišťským děkanem Josefem Říhou a starostou Starého Města Josefem Bazalou ples zahájili.

Slivovicí pořadatelé vítali návštěvníky plesu, ale došlo i na její košt, který tradičně pořádá staroměstský farář, jemuž asistuje duchovní správce buchlovické a zlechovské farnosti P. Rudolf Chmelař.

„Když jsem jako farář přišel do Starého Města, zjistil jsem, že na děkanátním plesu chybí něco velice důležitého, co není na žádném bále v okrese. Je košt farní trnky v tekutém stavu. Kněží z hradišťského děkanátu, kteří vzorek pálenky na ples každý rok přinášejí, mohou plesající koštovat i hodnotit,“ sdělil s pousmáním P. Miroslav Suchomel.

Když v pozdních nočních hodinách muzikanti sbalili své nádobíčko a plesající se rozcházeli do svých domovů, na většině z nich nebyla téměř znát žádná únava. Nejeden návštěvník plesu se do svého domova vracel s některou z velmi hodnotných cen.

„Tou první, jak už se na našem bále stalo tradicí, bylo trekingové kolo. Když se výherci nebude líbit, majitel prodejny Stanislav Číhal, který jej do tomboly spolu s farností věnoval, mu jej ochotně vymění,“ ujišťoval P. Miroslav Suchomel.