Často si připomene, že „mimořádná" návštěva ve Vatikánu byla plná atmosféry pohody, radosti a nadšení. Do Itálie jela jen třetina pěveckého sboru Stojanova gymnázia, sbormistr a ředitel vzdělávacího ústavu. Z audience u papeže Františka měli tehdy všichni velkou radost.

„Návštěva Vatikánu a papeže byla pro mě silným zážitkem, který jsem prožívala jako velkou milost. Milost v tom, že jsem mohla doprovodit prezidenta republiky při návštěvě papeže a prožít několik hodin v srdci římskokatolické církve," říká s nadšením Magdaléna, pocházející z početné buchlovické rodiny.

Zážitky z návštěvy u papeže se jí s odstupem osmi měsíců stále vybavují a děkuje prý Bohu za to, že se jí v jejím věku té cti dostalo. „Zdá se mi to až neuvěřitelné, ba přímo malý zázrak, že jsem mohla jet s naším sborem na posvátné a Bohem požehnané místo, do Vatikánu a k papeži. Tak krásný pocit může člověk zažít ne každý den, ale jednou za život," vypráví plná nadšení Magdaléna.

Spolu s žákem gymnázia Denisem Janoškem předala při audienci Svatému otci symbolický dar v podobě maličkého kousíčku Velehradu. Byla jím křišťálová váza naplněná kamínky. Co kamínek, to jedna modlitba Otče náš, kterou se modlil některý ze studentů gymnázia na podporu trpících křesťanů ve válečných konfliktech světa.

Podruhé v průběhu letošního roku se Magdaléna setkala s hlavou státu při oslavách 97. výročí vzniku Československa. „Ve Vladislavském sále Pražského hradu jsem měla se stočlenným sborem našeho gymnázia tu čest zazpívat českou státní hymnu. A zpívala jsem ji s hrdostí nejen pro pana prezidenta, ale hlavně pro celý národ," shrnula Magdaléna druhý nezapomenutelný zážitek letošního roku.