Vystřídá tak společnost Ski Charvátová, která měla lyžařský areál od roku 1990 až do loňského června v pronájmu.

S projektem, který by chtěl nový provozovatel začít letos uskutečňovat, přišel už majitel Ski Charvátová Radovan Kříž. „Bohužel se nám nepodařilo tyto věci dotáhnout do konce. Velmi by mě ale potěšilo, kdyby byl v budoucnu někdo úspěšnější,“ sdělil Kříž. Proč skončili a proč jeho firma už nebude vlek provozovat, však odmítl konkretizovat.

Majitelem lyžařského centra jsou už od doby jeho vzniku v roce 1976 Sportovní kluby Zlín (SK) Zlín. „Na spolupráci s firmou Ski Charvátová jsme si nemohli nikdy stěžovat, vše bylo naprosto v pořádku. Pak se ale asi dostali do nějakých problémů a Kříž svou firmu prodal,“ povzdechl si ředitel SK Zlín Pavel Chwaszcz. Dodal, že to se však sportovní organizace dozvěděla až asi o čtyři měsíce později. „Takové jednání nás zamrzelo, protože jsme měli mezi sebou vždy velmi dobré vztahy,“ řekl ředitel SK.

Protože firma fungovala i přes změnu majitele a názvu dál, platila i smlouva o pronájmu svahu. „Její nový majitel však nechtěl areál trvale provozovat, a proto jsme museli hledat nového vhodného zájemce,“ uvedl Chwaszcz.

Vhodným kandidátem je podle ředitele klubů firma SPORTHOUSE. „Teď dolaďujeme s jednatelem společnosti Michalem Cepkem ještě poslední detaily, které jsou pro uzavření smlouvy nezbytné. Když všechno půjde hladce, je možné, že k podpisu dojde v nejbližších dnech,“ upřesnil Chwaszcz.

Pokud se tak stane, chce nový provozovatel svah 12. ledna za účasti významných hostů oficiálně otevřít. „Lidé se mohou přijít mimo jiné podívat i na velkolepý ohňostroj, který začne v 19 hodin,“ informoval Cepek.

I když má být sezona zahájená až v pondělí, na svahu se dá lyžovat i nyní.