Ostatní areály v regionu se zatím potýkají s nedostatkem sněhu, protože kvůli vysokým teplotám a suchu nemohou svahy intenzivně zasněžovat.

„V provozu máme nadále celou hlavní sjezdovku s délkou 350 metrů. Dětský svah je zatím mimo provoz, protože teploty nepřejí umělému zasněžování a přírodní sníh není,“ řekla dnes ČTK provozovatelka Bohdana Orlová.

Doplnila, že i přes vysoké teploty do střediska o víkendu dorazilo dost lyžařů. „Velká návštěvnost byla zejména v sobotu. Dnes dopoledne byla slabší, protože pršelo. Odpoledne ale zase lidé začali přijíždět,“ uvedla Orlová.

Lyžařské středisko Stupava ležící v nadmořské výšce 350 až 450 metrů bylo v minulé sezoně tradičně posledním místem v kraji, kde se lyžovalo. Sezona zde končila až 9. dubna, o několik dnů později, než ukončilo provoz například nejvýše položené středisko Jeseníků na Ovčárně, které má nástupiště na lyžařské vleky ve výšce 1300 metrů nad mořem.

Další lyžařská střediska ve Zlínském kraji se zatím potýkají s nedostatkem sněhu. „V tomto počasí se pořádně zasněžovat nedá. Věřím ale, že se to otočí,“ uvedl šéf Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích Leo Bača. Podobně se vyjádřil i provozovatel areálu na Kohútce Josef Kocurek.