Na Mikulčině vrchu se o víkendu rozjedou vleky

„V sobotu 17. listopadu a v neděli 18. listopadu se u nás už bude lyžovat. Zatím stále padá nový sníh a svahy ještě nejsou upravené,“ prozradil vlekař Milan Novák, který dodal, že již v loni zde měli nový stroj na výrobu umělého sněhu, ale neměli příležitost jej využít. Milovníci lyžování již netrpělivě sledují sněhové zpravodajství.

„Po loňské zimě, která vlastně ani nebyla, si doufám letos spravím chuť,“ poznamenal lyžař Zdenek Polišenský. Na jiných místech regionu zatím čekají na vhodnější podmínky. Přes noc sice sněžilo, ale většinou napadlo mezi 1 až 5 centimetry, jen v Bílých Karpatech připadlo až 10 centimetrů nového sněhu.

„V dalších dnech, o víkendu a v příštím pracovním týdnu už mají být srážky zanedbatelné,“ uvedla k předpovědi pracovnice Českého hydrometeorologického ústavu Ivana Záluská. Na svazích regionu tak alespoň dokončují přípravy vleků a zázemí pro lyžaře.

Nejinak je tomu i v Osvětimanech. „Máme přichystanou půjčovnu a servis. Dokončili jsme druhý svah pro snowboardisty s třemi překážkami a ještě venkovní bufet,“ uvedla provozovatelka osvětimanského areálu Kamila Mynářová.

V Břestku kam míří především rodiny s dětmi, podle majitele Zdeněka Mendla dokončili šedesátimetrový dětský vlek. „O víkendu má začít mrznout, tak pokud předpověď vyjde, začne se zasněžováním,“ dodal Mendl.

Stupavský svah, který bývá zpravidla nejdéle z celého regionu v provozu, zatím pokrývá jen malá vrstva přírodního sněhu. „Pro návštěvníky dokončujeme klimatizovanou restauraci, kde vedle nabídky jídel si budou moci vybrat ze tří druhů piv,“ uvedl majitel Lubomír Orel s tím, že čekají na mráz, aby mohli spustit sněhová děla.

Ve Strání, nemají zařízení na výrobu umělého sněhu a také čekají na výraznější bílou nadílku. „Máme nový stroj na úpravu svahu, který jsme v loni však neměli příležitost využít, tak doufáme, že to letos bude lepší,“ poznamenal předseda sportovního oddílu Josef Janovský, který tento svah provozuje.

Nezednický areál letos nabídne dokončený můstek pro snowboardisty, na němž by se mělo konat i několik závodů.