„O této možnosti se jedná s kanceláří krajského ředitele Policie České republiky," uvedl Rostislav Němec z útvaru kanceláře starosty Uherského Hradiště.

Se zraněnými se spojila také majitelka přepadeného klenotnictví. „Ano, navštívili jsme se a jsme s nimi v kontaktu," potvrdila. Vzhledem k citlivosti celé záležitosti a respektování soukromí obou zraněných však neupřesnila, zda se stateční muži ze strany prodejny dočkají případné odměny.

Jeden z mužů, který pachatelům tašku s cennostmi vytrhl, stále leží v Uherskohradišťské nemocnici, kde se zotavuje ze střelného zranění nohy. „Jeho zdravotní stav je stabilizovaný a lepší se. Vzhledem k vážnosti poranění ho ještě pravděpodobně čeká další operace," uvedla mluvčí Uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská. Druhý muž vyvázl se zraněním oka a byl ošetřen v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, k jeho aktuálnímu stavu však nemocnice odmítla poskytnout informace.

Strážci zákona po pachatelích zatím stále neúspěšně pátrají. „Kriminalisté na případu nadále intenzivně pracují. V současné chvíli nemáme žádné nové informace, které bychom mohli zveřejnit," uvedla mluvčí krajských policistů Lenka Javorková.

K loupežnému přepadení klenotnictví došlo v úterý 8. září v dopoledních hodinách. Ozbrojení pachatelé, kteří při přepadení zranili dva muže, unikli na žluté motorce směrem na Brno. Zloději vešli do prodejny v motorkářském oblečení s helmami na hlavách a bez otálení začali do připravené tašky házet plata s cennostmi. Na prodavaččino volání o pomoc zareagovali dva kolemjdoucí, kteří přidrželi skleněné dveře, aby se zloději nedostali ven. Pachatelé však sklo rozbili a střepy poranily prvního muže. Druhý muž lupičům vytrhl tašku s lupem, což vzápětí odnesl prostřelením nohy.