Na 4. ročníku Karlovarského týdne, mezinárodního filmového festivalu turistických filmů Tourfilm, se prosadila také Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, která si odnesla cenu poroty za propagační DVD regionu.

Starostu Luhačovic Františka Hubáčka ocenění velmi potěšilo, neboť o něm předem vůbec nevěděl. „Měl jsem telefonát, že mám jet do Karlových Varů, že získává město ocenění. Ani nevím, kdy u nás byla komise a co hodnotila,“ přiznal starosta.

Vyznamenání vnímá nejen jako ocenění radnice, ale i občanů a místních podnikatelů. V rozkvětu města chce dále pokračovat.

„Stavíme bazén, plánujeme dodělat část cyklostezky a rádi bychom co nejdříve dokončili vyčištění přehrady,“ přiblížil Hubáček.

Úspěchu dosáhla také Centrála cestovního ruchu východní Moravy. S šestiminutovým propagačním DVD s názvem Jedna destinace, tisíce podob obstála v konkurenci 128 českých filmů a 51 multimédií s tematikou cestovního ruchu.

„Jde o nové DVD turistického regionu východní Moravy. Kraj se zde představuje jako výjimečná destinace, která na malém prostoru nabízí bezpočet možností k aktivnímu vyžití,“ upřesnila ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

V kategorii Filmy zabodoval dále v Karlových Varech za zlínský region i student Univerzity Tomáše Bati Jan Otruba se svým snímkem ZLÍNY.