Zatím ale není jisté, které z evropsky plánovaných akcí letos začnou.

Pět milionů letos dají Luhačovičtí jako příspěvek na vybudování venkovního koupaliště u Luhačovické přehrady, která je v katastru obce Pozlovice. „Dalších pět milionů dáme i příští rok,“ sdělil místostarosta Luhačovic Roman Lebloch.

O projektu se zatím musejí v Pozlovicích poradit, zatím totiž není jasná výše případných dotací. Ta by mohla být podle starostky Pozlovic Olgy Tkáčové čtyřicet anebo osmdesát procent. Rozpočet na koupaliště má být do padesáti milionů.

„Letní koupání u přehrady by ale se začalo budovat nejdříve příští rok. Letos by se mohla stihnout projektová dokumentace, případně příprava území,“ sdělila Tkáčová.

Hlavní investicí přímo v Luhačovicích je dokončení parkoviště u lázeňských garáží. „Bude stát dva miliony a osm set tisíc korun,“ sdělil starosta lázeňského města František Hubáček. Další milion a půl spolkne druhá etapa úpravy hřiště u základní školy. „Peníze se využijí na přístupové chodníky, horní opěrnou zeď, terasovitou úpravu pozemku pro výuku pracovní výchovy a skladové přístřešky pro uložení potřeb pro pracovní a tělesnou výchovu,“ dodal místostarosta Luhačovic Roman Lebloch.

Související článek:

U Luhačovické přehrady má vzniknout bazén a lanové centrum