K řezbařině se nedostal přes žádnou školu ani školení.

Když ale vezme dřevo do ruky, z něhož chce vytvořit plastický obraz, nebo figuru, cítí pod svými prsty jeho budoucí tvar a vnímá jeho teplo.

Vdechl život pěti betlémům a sto padesáti reliéfním dřevořezbám a stejnému počtu plastik.

Dřevěné sochy, z nichž největší je trojský kůň, vyřezává pro potěchu svou, ale i těch, kteří se na ta vystavená díla v zahradě před jeho domem rádi dívají.

Nyní se lidé mohou před Smětákovým pokochat nejen dřevěnými plastikami, ale i zbrusu novým a funkčním včelím klátem.

Lovci fotekRegionální Deník má novou rubriku určenou pro všechny, kdo na cestách uvidí nějakou zajímavost, problém, kuriozitu či nepochopitelnou věc. Stačí ji jen vyfotit mobilním telefonem a poslat na e-mail: milena.maresova@denik.cz. Fotografii lze doplnit krátkým popisem v ideální délce maximálně 160 znaků. Naši redaktoři už jsou se svými chytrými telefony v terénu a sbírají první snímky! Přidejte se k nám.
Tématům fotky se opravdu meze nekladou.Tady je pár konkrétnějších nápadů pro vás: netradiční billboard, zajímavé graffiti a nápisy v ulicích, kuriózní parkování, roztodivné ovoce a zelenina z vaší zahrádky, prošlé potraviny z obchodu, úsměvné pózy zvířátek, lidé ve zvláštních situacích, setkání s celebritou, sportovní kousky, dopravní nehody a další a další.

PODÍVEJTE SE i na ostatní fotografie LOVCŮ FOTEK