V Uherském Hradišti potvrdila svoji dominanci ODS a ziskem 21.82 procent hlasů si zajistila sedm mandátů v 27 členném zastupitelstvu. Na svých číslech zůstali i její koaliční partneři, a tak lze usuzovat, že nadcházející koaliční vyjednávání by nemusela být tak dramatická, jako v roce 2014. Tomu nahrává i fakt, že ČSSD oslabila na úroveň pouhého jednoho zastupitele.

Dvojnásobné euforie si v Uherském Brodě užívá Patrik Kunčar, jenž se kromě poklidného postupu do druhého kola senátorského souboje, může těšit z jednoznačného vítězství lidovců na tamní radnici a sedmi zastupitelských míst v 27členném zastupitelstvu. Také tam byl propad sociálních demokratů markantní. Skončili s 8,6 procenty hlasů a dvěma zastupitelskými mandáty.

Drtivé vítězství KDU-ČSL zaznamenal lídr kandidátky a současný starosta Starého Města Josef Bazala. Jeho straně tam za 40,26 procenta hlasů voličů patří dokonce osm zastupitelských mandátů ze sedmnácti celkových.

Celkem 31,33 procent hlasů získali od voličů lidovci v Hluku. Obdrželi za ně sedm zastupitelských křesel v 21členném zastupitelstvu.
Také Uherskému Ostrohu dominovala kandidátka KDU-ČSL. Za 23,62 procent hlasů si vysloužili pět mandátů v 21členném zastupitelstvu.

Období dlouholeté hegemonie prodloužil první muž Bojkovic Petr Viceník, jeho seskupení Občané pro město tam obdrželo za 39,63 procent hlasů devět zastupitelských míst z celkového počtu 21.

Těsnou porážku od hnutí ANO 2011 musí skousnout kunovická starostka Ivana Majíčková. Její seskupení Nezávislí kandidáti pro Kunovice totiž získalo za 28,57 procent hlasů jen pět zastupitelských mandátů, zatímco Babišova strana brala v Kunovicích za 31,14 procent hlasů šest mandátů. Z tohoto poměru vyplývá, že pokud se oba subjekty nedohodnou na koaliční spolupráci, budou tamní vyjednávání o vládě na radnici ještě hodně zajímavá.