V košících houbařů nebo jen tak navlečené na tenkých habrových či bukových větvičkách končily bedle, kterých roste v lesích nad Modrou, Velehradem a Jankovicemi opravdu hodně a houbaři po nich nemuseli nijak zvlášť pátrat.

S bohatým úlovkem bedel odcházeli z lesa mnohdy po necelé hodině. Bedly vysoké rostou v listnatých i jehličnatých lesích, převážně však na prosvětlených okrajích a mýtinách.

„V lesích kolem Salaše, kde se hlásí vrchol letošní slabé houbařské sezony, je podzimních druhů hub málo. Sporadicky najde houbař hlívu ústřičnou, hřib žlutomasý a ojediněle václavky,“ řekla posmutněle předsedkyně Mykologického klubu Salaš Alena Filípková starší.

S košíkem plným bedel, ale minimem podzimních hub, mohli ze svých výletů do lesů odjíždět někteří řidiči o nějakou stokorunu lehčí. Za vjezd autem do lesního porostu nebo na silničky Lesů České republiky jim hrozila pokuta.

Zákaz vjezdu motorových vozidel do lesa je totiž uvedený v zákoně o lesích. Některé řidiče nezastavila ani dopravní značka Zákaz vjezdu všech dopravních vozidel.