„Tady mi to podepište, budou vás operovat, máte zhoubný nádor… je to váš problém.“ Těmito tvrdými větami začal můj léčebný pobyt. Kdo to neprožil, těžko se vcítí do pocitů pacienta po tomto sdělení. Když se vám postupně vrátí vědomí, začnete chladnokrevně uvažovat – je to pravda, proč já, mám se nechat operovat tady, nebo vyhledat známější a zvučnější pracoviště, buďto v Brně či Praze. Je to otázka důvěry a zkušeností.

Pro vás, které máte, nedej bože tento problém řešit, chci usnadnit vaše rozhodnutí. Odborná zdravotní péče, které se mi dostalo v naší nemocnici, je na velmi dobré úrovni. Tým lékařů a sester chirurgického oddělení pana primáře Kavalce vás brzy přesvědčí, že jste se rozhodli správně, jinak bych právě tyto řádky napsat již nemohl. Děkuji panu dr. Dubskému za vysoce profesní přístup k léčení rakoviny. Jemu vděčím za záchranu života. Velmi si také vážím práce sesterského kolektivu. Práce, kterou nelze srovnávat s Ordinací v růžové zahradě.

Jsou to tvrdé dvanáctihodinové pracovní směny plné fyzického i duševního vypětí, které musí sestry zvládat, a mnohé po náročné směně doma, se 2–3 dětmi. Pochopení, trpělivost, úsměv a dobré slovo násobí účinek léčebného procesu. Také žoviální ranní pozdrav pana primáře Tetery vás uklidní, že jste v dobrých rukou. Chtěl bych vyzvednout i práci nemocniční kuchyně a pomocného personálu. Nemohu souhlasit s kritickými připomínkami pacientů v druhém televizním pořadu na nemocniční stravu. V naší nemocnici byla strava vždy odborně určená lékařem, v odpovídajícím množství a kvalitě. Starším lidem, neschopným pohybu, podávaly sestry stravu jako malým dětem. Dnes se dolečuji na onkologickém oddělení pana primáře Rezka. I zde jsem se setkal se stejně dobrým přístupem k pacientům jako na chirurgickém oddělení. Děkuji i vedení nemocnice, neboť na něm hodně záleží, jaké podmínky dovede vytvořit zdravotnickému personálu na všech odděleních. Vážení čtenáři, pokud se musíte rozhodnout, kde se nechat operovat či léčit, můžete plně důvěřovat naší okresní nemocnici v Uherském Hradišti.

Zaslal bývalý pacient V. K. (celé jméno a adresu má redakce k dispozici)

Článek patří do rubriky Čtenář - reportér