V těchto dnech ji ale znepokojila zpráva o plánech města, podle které má část volného prostoru i kotelna zmizet. Nahradit by je měl nový bytový dům. Stejně jako Božena Panáčková se bouří i obyvatelé přilehlých obydlí. Proti plánované stavbě připravují petici, kterou chtějí příští týden předat zástupcům hradišťské radnice. „Místo plochy pro děti, která na sídlišti citelně chybí, nám tak pod okny postaví objekt, který nám bude zakrývat výhled z oken a stínit. Doufala jsem, že starou kotelnu město časem odstraní a místo ní tam zbuduje pořádné dětské hřiště s atrakcemi,“ neskrývá své zklamání důchodkyně.

Stěžovatelům se nelíbí, že existence dalšího domu, kde mají podle jejich odhadů vzniknout desítky nových, bude znamenat nárůst dopravy v tomto místě. „Navíc už teď je tam problém s parkováním, takže si neumím představit, kde budou stát další auta nových nájemníků. Obyvatelé domu, kteří mají okna směrem k budoucí stavbě, si stěžují, že budou ve výhledu zastíněni,“ podotýká jeden ze stěžovatelů Miroslav Tyl, který povolení ke stavbě považuje za podraz. Zástupci města s obyvateli Štěpnic zhruba před dvěma lety besedovali, aby zjistili, jak si představují svou budoucnost při bydlení. „Řekli jsme jim tehdy, že mimo jiné chceme více zelených ploch a už žádné nové stavby. Vyslyšeli nás, dali nám za pravdu, ale najednou je všechno jinak,“ netají svou nespokojenost Tyl.

Vizualizace ukazuje, že dětské hřiště zůstane zachováno. Jednatel stavební společnosti ale upozorňuje, že výsledný vzhled se ještě může změnit.

Informace stěžovatelů jsou evidentně pravdivé. Developerská firma z Topolné totiž chce, podle informací hradišťské radnice, bytový dům skutečně stavět. Stavba se má nacházet za panelovým domem 1074. „Stojí tam bývalá sídlištní kotelna, která je již zhruba 14 let nefunkční a nepotřebná. Společnost, která vlastní Centrální tepelný zdroj, tento objekt kdysi prodala soukromému subjektu,“ upřesnil mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma. Podle územního plánu a charakteru okolí prý plocha s kotelnou vylučuje jiné využití než stavbu domu. „Zničené asfaltové hřiště v tom místě bude zrušeno. Investor ale dostal od města podmínku provést jeho demolici a rekultivovat plochu na zelený, travnatý plácek,“ dodal Jan Pášma, podle kterého má mít dům pět pater s celkem 28 byty vyšší cenové kategorie. V přízemí domu mají být garáže a skladovací kóje. U domu bude nové parkoviště pro 26 automobilů.

„Jedná se o záměr soukromého investora. Město proto nemá povinnost o něm s předstihem obyvatele ze Štěpnic informovat,“ reagoval Jan Pášma na výtky lidí ze sídliště. Jednatel stavební firmy, která bude dům stavět, Pavel Foltýn, sdělil, že datum zahájení stavby prozatím není jasné. „Tento termín stanovíme až poté, co obdržíme stavební povolení,“ vysvětlil Foltýn, který tvrdí, že obavy stěžovatelů chápe. „Územní plán ale umožňuje v této oblasti výstavbu až osmipatrových domů a my jsme s touto skutečností bývalou kotelnu kupovali,“ dodal Pavel Foltýn.