Před nedávnem jim stavební firma, v rámci pozemních prací, rozbila chodník a zatravněnou plochu před jejich domy. Původní vzhledný terén se i přes sliby zástupců firmy, že plochu vedou do původního stavu, změnil v hrbolatý povrch z hlíny. Jen o pár týdnů později jim vystal nový problém. Na pozemcích u jejich domů se nebývalou měrou rozrostla tráva a plevel. Ta nyní místy dosahuje až půldruhého metru. Tyto pozemky přitom patří městu.

„Na situaci jsem upozornil zhruba před měsícem. Mluvil jsem se dvěma úředníky a ti mi slíbili, že druhý den někdo z města přijede a trávu zlikviduje. Bohužel se tak dodnes nestalo. Jsem alergik a někteří mí sousedi také. Kvetení trávy a dalšího porostu má pro mě, kromě estetického problému, docela zásadní důsledky,“ podotkl jeden z obyvatelů ulice U Bagru Ivan Šimon.

Někteří majitelé domů v „jeho“ ulici na případnou snahu města nečekali a přebujelý porost sami zlikvidovali. „Město se má o svůj majetek starat. Po nás úředníci chtějí, abychom poctivě své závazky plnili a my se o to také snažíme. Žádnou slevu nám za údržbu městských pozemků nedají. Tak ať se poctivě snaží stejně jako my,“ dodal Šimon, kterému v ulici na jeho připomínky přitakali někteří další obyvatelé.

Zástupci odboru životního prostředí uznali chybu. Ta však, podle nich, není jen na jejich straně. „Připomínky lidí z ulice U Bagru jsem obdržel asi před třemi týdny a ihned jsem kontaktoval technické služby, aby úpravu tamních pozemků provedli. Dnes jsem zjistil, že se tak nestalo. Proč k tomu nedošlo, mi není jasné. Okamžitě po tomto zjištění jsem mailem kontaktoval zodpovědného pracovníka a v nejbližších dnech trávu na pozemcích necháme zlikvidovat,“ sdělil pracovník odboru životního prostředí v Uherském Hradišti Květoslav Fryšták.

Ten zároveň dodal, že za nesplnění úkolu, který lidem z technických služeb zadal, může stát i zvýšená činnost těchto lidí. Ti totiž už několik týdnů pracují na likvidaci následků nedávné vichřice ve městě, která poškodila zhruba dvě sta stromů.

Kvůli údržbě obecních pozemků si například menší obce najímají brigádníky. „Na podobné práce máme dva vlastní pracovníky na plný úvazek, dva na poloviční úvazek, další dva z úřadu práce a v době prázdnin zaměstnáme čtyři brigádníky. Letos jsem v souvislosti s posečením trávy u domů neobdržela žádnou stížnost,“ poznamenala starostka Topolné Hana Marášková.