Součástí akce, kterou navštívily stovky školáků, ale i dospělých, byl bohatý doprovodný program s naučnými kvízy a soutěžemi o ceny. „Recyklací elektrospotřebičů se dá vytěžit množství užitečného materiálu k dalšímu použití. Z běžné mikrovlnky se například získá až osm kilogramů železa, navíc se její recyklací ušetří až padesát dva kilowatthodin elektřiny,“ vysvětlil předseda představenstva kolektivního systému Elektrowin Jaroslav Holakovský.

Během zábavného odpoledne se zájemci mohli, mimo jiné dozvědět, z jakých součástí se skládají běžně používané elektrospotřebiče a jak probíhá jejich recyklace. „Mě nejvíce bavilo vyprávění o tom, jakým způsobem je možné nefunkční přístroje dále využívat. Nikdy mě nenapadlo, že můžou být užitečné, i když se pokazí,“ podotkl jedenáctiletý Mirek Pavela z Uherského Brodu.

Akce v Uherském Brodě je součástí informační kampaně Zatočte s elektroodpadem, která letos navštíví na 80 měst a obcí po celé republice. Obyvatelé jednotlivých měst navíc soutěží mezi sebou. Třem městům s největším množstvím vybraných elektrospotřebičů na obyvatele věnuje Elektrowin finanční odměnu na projekty na podporu sběru.