A právě k zákuskům, kterými se prezentovaly studentky oboru cukrář, podával kávu pětatřicetiletý pražič a barista Jiří Plšek s partnerkou Radkou Sopůškovou z kudlovické pražírny kávy Coffeespot. Návštěvníkům tvořivé akce ukázali staré alternativní metody vaření kávy, v dnešní době hodně opomíjené.

„Dnes je v kurzu espresso, ale kávy vařené či připravované po staru jsou lehčí, chutě a vůně mají přirozenější a výraznější," tvrdí Jiří Plšek, který podle situace vypije denně dva až deset šálků kvalitní kávy. Protože arabica obsahuje zhruba polovinu kofeinu než robusta, takže ji může pít ve větším množství. Oblíbenými černými nápoji, které mu nejvíce chutnají, jsou kávy africké, nejzajímavější jsou podle něj ty etiopské.

Strojařinu pověsil na hřebík

„Abych se stal pražičem kávy a zřídil si první malou pražírnu na Slovácku, k tomu mě přivedl zoufalý nedostatek kvalitní kávy v běžné obchodní síti. Nejen káva, ale i jiné produkty s jasným původem získávají obrovskou oblibu. Lidé prostě chtějí mít svého pražiče," pousměje se Jiří Plšek, který své původní strojařské povolání pověsil na hřebík. Jako každého mistra pekaře potěší zdařilé dílo, kdy se nejeden nos nechá z dálky přivábit pod lákavou vidinou chleba s pěkně vypečenou kůrčičkou, tak i vyznavače oblíbených černých nápojů, jakým je Jiří Plšek, pošimrá pod nosem vůně čerstvě podávané kávy. Tu od kávy, co špatným a dlouhodobým skladováním pozbyla čerstvost, pozná nejen odborník.

„Každá káva má svůj pražící profil. Musí se vysledovat, jaké pražení je pro vlastnosti kávy nejvhodnější. Takže pražení kávy trvá desítky minut, ale předchází mu hledání ideálního pražicího profilu. V jednom cyklu se praží tři kilogramy kávy," vysvětluje její. Zelená kávová zrna se do kudlovické pražírny dostávají z Hamburku, Terstu a Londýna.

Co říká Jiří Plšek na český zvyk pití kávy s mlékem, cukrem nebo medem? „Fantazii se meze nekladou. Je na každém člověku, jak si kávu připraví a čím si ji ochutí. Samozřejmě že nejvíce vynikne chuť kávy samotné, která pro někoho může být hodně výrazná. Když si k ní člověk najde cestu, bude mu chutnat i bez cukru, medu, mléka či šlehačky," řekne kudlovický pražič dvaceti druhů káv.

Související Česko prožívá kávovou obrodu