Díky koronaviru byl termín termín Gulášfestu přeložen z jarních měsíců na polovinu září, přesto se pořadatelé trefili do druhé vlny pandemie.

Gulášfest se proto v Ostrožské Lhotě konal po konzultaci s hygienou.

„Celou akci jsme pro jistotu několikrát konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí, abychom minimalizovali riziko případného šíření viru mezi účastníky akce. Žádné zákazy akci nebránili a byla nám pouze doporučena opatření, na která jsme již všichni v dnešní době zvyklí,“ nechali se slyšet pořadatelé.

Student Václav Kallus z Uherského Hradiště se stal 100 000 zapsaným do Českého národního registru dárců dřeně. Akce se uskutečnila ve Starém Městě.
Student z Uherského Hradiště Václav Kallus je 100 tisícím zapsaným dárcem dřeně

Pandemie přesto ovlivnila neúčast jednoho slovenského týmu.

„Měl ho postavit Lhoťan Pavel Miloš, který žije a podniká v Novém Mestě nad Váhom, bohužel nejnovější opatření jeho tým nepustil přes hranice,“ okomentoval neúčast jediného zahraničního účastníka šéf hasičů Miroslav Pokorný.

Domácí složky postavily šest týmů, zbytek byl z blízkého nebo i vzdálenějšího okolí. Nejvzdálenější tým se jmenoval příznačně Zastávka a byl to sbor učitelů ze Zastávky u Brna.

Vařit se začalo kolem osmé ráno, hotovo bylo v pravé poledne. Žádné velké překvapení se ve Lhotě nekonalo. První místo bral velmi kvalitní zvěřinový guláš od místních myslivců. Druhou příčku obsadil loňský vítěz - Hokejový klub Ostrožská Lhota.

„My jsme s druhým místem naprosto spokojení. Je to luxusní umístění, děkuji celému týmu za excelentní spolupráci,“ pochválil své hokejové kolegy Bohuš Pavlas.

Celý Gulášfest chválil také starosta hasičů Miroslav Pokorný.

„Super akce, lidi se bavili. Přišlo 315 platících, vydalo se kolem 1 200 porcí guláše. Jsme maximálně spokojení. Místo slovenského týmu jsme nasadili naše mladé hasiče. Jsem rád, že mladí byli úspěšní. Všichni doufáme, že příští ročník se uskuteční v plánovaném jarním termínu,“ přál si na závěr si šéf lhotských hasičů.