Festival je zamýšlen nejen jako podívaná, ale i jako vzdělávací program s řadou přednášek tuzemských i zahraničních odborníků a navštěvují jej každoročně tisíce milovníků filmu, a to je pak nějaká žízeň.

Ačkoliv se festival odehrává v srdci Moravy, nejoblíbenějším nápojem tu není víno, ale pivo. Už šestým rokem tu tečou proudem piva Plzeňského Prazdroje a značkou festivalu je oblíbený Gambrinus. Plzeňský Prazdroj sem dodá veškeré potřebné zařízení; ve dvou velkých stanech a pěti stáncích se o žíznivé filmové diváky a posluchače postará 12 výčepů po dvou kohoutech, z kterých personál bude čepovat kromě světlého výčepního Gambrinusu i oceňovanou variantu Gambrinus 11° Excelent či klasiku mezi pivy Pilsner Urquell. V prodeji jsou tentokrát všechny tři druhy Frisca včetně nové brusinkové příchuti a řidičům jistě přijde vhod čepované nealkoholické pivo Birell, které je osvěžující a díky téměř stejnému varnému procesu k nerozeznání od ostatních piv plzeňské produkce.

„Vzhledem k masové návštěvnosti festivalu a mnoha významným českým i zahraničním hostům bylo nutné zajistit profesionální služby, skvělý servis a především samo pivo, které si zachová nejen v očích zahraničních návštěvníků svou výjimečnost. Gambrinus i Pilsner Urquell jako zakladatel piv plzeňského typu je pro obdobné výjimečné události ideálním reprezentantem a dokonalou volbou, o čemž svědčí vysoká návštěvnost i vypité hektolitry. A spokojenost účastníků festivalu ve všech ohledech je klíčová pro nás i samotné pořadatele,“ prozradil Petr Kusák, manažer Obchodně-distribučního centra Zlín, které zajišťuje tuto akci nejen po technické stránce.

„Rozhodně návštěvníky nenecháme žíznivé a pro případ poruch budeme držet i večerní pohotovost,“ dodal Kusák.

A že je opravdu co splachovat, o tom jistě přesvědčují kinematografické lahůdky i pořádná sousta. Na programu jsou dokumenty a umělecké snímky s tematikou Ceausescova režimu, teroristické zvůle, snímky s aktuálními problémy, svérázná rumunská kinematografie, ale i skandinávské či bosenské perličky a nechybí ani vytříbený repertoár domácí kinematografie. Filmový festival mají tradičně zpestřit také přednášky, výtvarné výstavy či třešnička na dortu v podobě nedělního koncertu slavného filmaře a hudebníka Emira Kusturici s jeho kapelou.