V průběhu července a srpna se tam v osmi táborových turnusech vystřídá na 120 dětí ze Slovácka, Zlínska, Prahy, ale také z Belgie a USA. Role tetiček, tedy vedoucích, se o třetím turnusu ujala tajemnice Regionu Slovácko (jednoho z organizátorů akce) Lenka Durďáková, spolu s Jarkou, Kristýnou a praktikantkou Natálií.

Pokud by si někdo myslel, že náplň a zábava dětí u tetiček v Parku Rochus patří nenávratně do propadliště dějin, velice by se mýlil.

Jednoduše. Rodiče přivážejí do tábora na Rochus každý den ráno své ratolesti a odpoledne se pro ně zastavují. Stejně jako klasické tábory, je i tento příměstský koncipovaný tak, aby zahrnoval co nejširší spektrum aktivit v prostředí, které děti baví.

Zde na Rochusu malí táborníci pronikají do tajů života na dědině v minulém století. Zjišťují, jak se vyrábí hrábě, z hlíny cihly, keramická miska či z pedigu podložka pod hrnec.

„Poznaly jsme, jak se vaří marmeláda z meruněk a rybízu, byly při přípravě těsta na chleba, upečeného v rozehřáté hliněné peci. Bylo toho mnohem víc, co nás tetičky naučily,“ svěřují se dvanáctiletá Klára Šišáková z Hradčovic s desetiletou Terezkou Krejčiříkovou z Jarošova.

V táborových krojích vítají kluci a holky pod chalupou z Boršic znalkyni bylin a léčivek Veroniku Mergentalovou, která jim vypráví o léčivé síle rostlin.

„Jsem velmi překvapená, kolik toho děti znají, kolik léčivek na Rochusu dokážou nasbírat,“ chválí bylinkářka táborníky.

Nadšení z pobytu neskrývá devítiletá Natálka Muller z USA.

„Na táboře jsem se svojí mladší sestrou Amy a bratránkem Davídkem. I když každý rok jezdíme na prázdniny k babičce a dědečkovi na Slovácko, zde na táboře jsme poprvé. Škoda, že v USA, v okolí mého bydliště žádný podobný tábor neexistuje,“ poznamenává Natálka, těsně před odletem zpět do svého domova za Atlantským oceánem.