Strach, že spoustu akcí budou muset omezit, dostali především organizátoři Slováckého léta či Letní filmové školy (LFŠ), kteří v tomto období definitivně pilují budoucí podobu programu. Ti před časem dokonce nevyloučili úplné zrušení hudební produkce na Masarykově náměstí. Podle všeho to ale nebude nutné.

„Radnice nás ubezpečila, že má zájem na kvalitních programech, na které jsou lidé zvyklí, a proto bude udělovat výjimky. V nejbližší době se chystáme zažádat o udělení výjimky pro pořádání koncertů na náměstí," prozradila ředitelka LFŠ Radana Korená.

Pořadatelé přesunou hlučnější produkce do klubů

Stejný krok ale pořadatelé nezvažují v souvislosti s produkcí ve Smetanových sadech. „Hned po loňských stížnostech jsme se rozhodli režim v parku upravit, aby filmovka nerušila obyvatele z nedalekých domů. Hlučné věci bychom proto rádi přemístili do klubů," vysvětlila Radana Korená.

Nová vyhláška se dotkla také Slováckého léta, které se pravidelně koná v červenci. Jeho pořadatelé oznámili hlavní hvězdy letošního ročníku už před loňskými Vánoci. V tu dobu o nové vyhlášce města ještě nemohli vědět, proto jednotlivé akce plánovali stejně jako v předchozích letech. Hudební produkce v centru města končívaly většinou až k půlnoci.

TOP koncerty se uskuteční o víkendech

„Novou vyhlášku samozřejmě respektujeme, nicméně pokusíme se dojednat nějaké výjimky. Naštěstí nejzásadnější koncerty směřujeme na víkendy, takže těch se to netýká. Na všední dny máme naplánovány méně významné akce a tam snad ještě nějaký prostor pro úpravy programu najdeme," uvedl za pořadatele Slováckého léta Marek Pochylý.

Žádost o výjimku posoudí Odbor kultury

Možnost udělení výjimek s posunutím nočního klidu potvrdil mluvčí uherskohradišťské radnice Jan Pášma. „Případné výjimky bude na základě písemné žádosti udělovat Odbor kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Uherské Hradiště, a to po předchozím projednání se starostou města," konstatoval Jan Pášma. Vzor žádosti o udělení výjimky mohou všichni zájemci nalézt na stránkách města Uherské Hradiště.

Hudební fanoušci tak o žádnou z hvězd zřejmě nepřijdou. Masarykovo náměstí by letos v rámci Slováckého léta měly rozezpívat skupiny Desmod, Iné Kafe, Katapult, Kern či Argema.

Nová vyhláška města Uherské Hradiště platí od 1. března. Podnětem k ní byly četné stížnosti, které se vyrojily hlavně během loňské Letní filmové školy. Jednalo se především o neúnosně hlasitou hudební produkci ve Smetanových sadech.