Deník zmapoval, která letiště jsou Zlínu nejblíže a na kolik vyjde parkování v jejich bezprostřední blízkosti.

Nejblíže je letiště v Brně

Hodinka cesty a vzdálenost 90 kilometrů, to je letiště Brno-Tuřany. Přímo v areálu se nachází parkoviště s kapacitou 1400 míst. Je oploceno a vjezd i výjezd je zabezpečen závorami. Parkovné zaplatíte v platebním automatu (v příletové hale nebo u výjezdu z parkoviště). Platit je možné kartou i v hotovosti. Další možností je zaplatit u přepážky Zákaznického centra v odletovém terminálu, kde také uplatníte vouchery na parkování od cestovních kanceláří.

Na parkoviště je jednou denně volný vjezd, který nesmí překročit 20 minut. Za jednu hodinu parkování zaplatí řidič 60 korun a za dvě hodiny 120 korun. Od tří hodin se parkovné počítá jako by bylo na celý den, v tomto případě stojí 200 korun. Za týden zaplatíte rovnou tisícovku.

Pokud se naplní kapacita parkoviště, v areálu brněnského letiště se nachází záložní varianta, kam vás případně nasměrují zaměstnanci.

Další možností je využít některé soukromé parkoviště v okolí letiště, která většinou zajišťují letištní transfer.

Tři minuty od letiště leží hlídané parkoviště s příhodným názvem Letím Brno. Jeden den vyjde na 300 korun, týden potom na tisíc korun. Transfer na a z letiště je v ceně parkování. Přijet sem lze i bez předchozí rezervace, ale tu, stejně jako platbu, musíte provést záhy on-line na místě, a to kreditní nebo platební kartou. Nikoli tedy převodem, ani hotově.

Ostravská parkoviště u letiště drží jednotnou cenu

Necelou hodinku a půl trvá cesta na 107 kilometrů vzdálené ostravské letiště L. Janáčka v Mošnově. Zaparkovat můžete přímo u odletové haly, kde je 15 minut zdarma, ideální čas na vyložení cestujících a jejich zavazadel. Pro delší stání je připraveno parkoviště P1 u terminálu, kde hodina vyjde na 50 korun, celý den pak na 350 korun.

Další možností je parkoviště P3 a P4, pár stovek metrů od odletové haly, malá „čtyřka“ se nachází vedle - přes hlavní příjezdovou cestu. I tady je první čtvrthodina gratis, za den se účtuje 120 korun, za každý další děn opět 120 korun.

Cenově výhodněji vychází u mošnovského letiště, ovšem pořád na dohled od terminálu, privátní stání. Všichni soukromníci navíc drží jednotnou cenu - 100 korun na den.

Parkoviště u silnice 48016 pojme až 250 vozidel. Hned v sousedství naproti benzinky ONO leží parkoviště U Karlose s kapacitou 300 míst, nejdále od letiště je pak parkoviště P21.

Odlet od našich slovenských sousedů

Jednou z dalších možností je odlet ze Slovenska. Bratislava je od Zlína vzdálená zhruba 170 kilometrů, které lze zdolat v autě za dvě hodiny.

Zaparkovat vůz lze opět přímo u letištních terminálů. Parkoviště nabízí téměř 800 míst, je ale nekryté a nehlídané. Rezervace místa tady navíc není možná. Prvních patnáct minut je zdarma, za hodinu parkování zaplatí řidič 5 eur.

Další možnosti placeného parkování:


Parkovanie letisko Bratislava – Galvániho

Airport Parking Bratislava - City Break Deal

Něco málo přes kilometr je od letiště vzdálené parkoviště Monti. Nabízí 100 parkovacích míst na hlídaném místě se 24 hodinovým servisem. Transfer na letiště a zpět je zpoplatněn dvěma eury. Jeden den stání v letní sezoně vyjde na 30 eur, týden potom 75 eur.

Parking Airport Bratislava se nachází pouhé tři minuty od terminálu. Bez rezervace se tady ale neobejdete (minimálně 12 hodin před příjezdem). Parkoviště je otevřené 24 hodin denně, je oplocené, monitorované a i tady vás na letiště/z letiště dovezou. Jeden den stání v sezoně přijde na 36 eur, týden potom na 88 eur.

Levné letenky a široká nabídka – to je letiště ve Vídni

Letiště ve Vídni je oblíbené nejen pro levné letenky, ale i kvůli široké nabídce dovolenkových destinací. Je sice od Zlína vzdáleno 229 kilometrů, cesta autem ale zabere zhruba dvě a půl hodiny.

Parkování přímo na letišti je nejpohodlnější variantou, během několika minut se dostanete k jednotlivým odletovým terminálům. Letiště nabízí kryté i venkovní stání a také nadstandardní služby jako mytí vozidla nebo zaparkování automobilu profesionálním řidičem.

close Kde a za kolik se parkuje u letiště. info Zdroj: Deník/Radek Luksza zoom_in Kde a za kolik se parkuje u letiště.

Pro kryté parkování v těsné blízkosti terminálu 1 je nejlepší parkování v parkovací garáži 3 (Parkhaus 3), pro kryté parkování nedaleko terminálů 2 a 3 potom parkovací garáž 4 (Parkhaus 4). Nejlevnější parkování na letišti ve Vídni nabízí venkovní parkování Parkplatz C, které se nachází několik minut chůze od všech terminálů.

Cena parkování začíná na ceně 118 euro za týdenní parkování (Parkplatz C), nutná je rezervace přes webové stránky letiště.

Pokud ve Vídni hledáte levnější parkování, můžete využít například nedaleké parkoviště Mazur. Bezplatnou kyvadlovou dopravou se snadno dostanete na terminál za 10 minut. Rezervace parkovacího místa je možná do šesti hodin před vjezdem. Parkoviště se nachází přímo na B9 a je snadno dostupné ze všech směrů. Cena parkování na týden vyjde 80 eur.

Další možností je Parktiger, vzdálené je šest minut vlakem od letiště. Pokud byste chtěli z tohoto parkoviště cestovat shuttle autobusem, potrvá vám to osm minut. Cena parkování začíná na cěně 5,99 eur za den, týden vychází na 65 euro. Auto si zaparkujete sami a nemusíte nikomu předávat klíčky.

Jedno z nejlevnějších možností je potom parkování na záchytných parkovištích Park & Ride na okraji Vídně. Denní parkování tady začíná na 4,10 eurech. Ze všech parkovišť se dostanete na letiště metrem, autobusem nebo tramvají.