Podobný zásah, který potrvá asi pět týdnů, by ale podle vyjádření pracovníků provozoven mohl ochromit jejich činnost. Nájemníci si navíc stěžují na to, že je o plánech na rozsáhlou opravu doposud nikdo neinformoval.

V komerčním objektu ve Štěpnicích sídlí prodejna potravin, poštovní pobočka, kadeřnictví a další služby. „Něco málo jsem zaslechl, ale nic konkrétního. Pokud stavební práce neohrozí provoz, budeme se snažit dál v této provozovně fungovat. V krajním případě posílíme přepážky na hlavní poště v centru města,“ poznamenal manažer uherskohradišťské pošty Josef Svoboda k možnosti uzavření štěpnické pošty.

Lékárna provoz zastavit odmítá

Dočasné zastavení provozu si ale nedovede představit například pracovnice tamní lékárny. „Jak bychom to měli udělat? Dělníci přece mezi regály s léky nemohou zůstat bez dozoru. Budeme se snažit nepřerušit provoz, znamenalo by to komplikace především pro starší pacienty,“ krčí rozpačitě rameny žena, která redakci Slováckého deníku požádla o zachování anonymity.

Zástupci radnice provozovatelům prodejen a služeb nabídli částečné prominutí nájemného. Ti, kterých se podobná úleva týká, se k návrhu staví rezervovaně. „Musíme platit zaměstnance a další náklady,“ mávl rukou nad vstřícným krokem radních provozovatel další štěpnické prodejny.

O neinformování provozovatelů nechtějí radní ani slyšet. „Všem jsme poslali doporučená psaní. V případě pošty si tato organizace odeslala svou zásilku omylem na olomouckou pobočku, a tak do Štěpnic dorazila se zpožděním,“ vysvětlil nedorozumění místostarosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha.
Oprava ústředního topení je ale podle radních nezbytná. Správce zjistil, že denně z objektu unikne 150 kubíků vody. „Systém je poškozený rozsáhlou korozí. Budeme muset nechat otevřít kanály rozvodů, demontovat je a instalovat nové. V případě, že půjde vše podle plánu, by se práce mohly zkrátit na tři týdny,“ předestřela vizi mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti Petra Vaďurová Zemčíková.