Sportovního klání se zúčastnilo stejně jako loni 63 závodníků ve věku do 19 let. Žádný z nich nezklamal a s jistotou získával body nebo bojoval o sekundy, centimetry či metry v disciplínách, jakými byly skok do výšky a dálky, běh na 60, 300 a 600 metrů, hod kriketovým míčkem, diskem nebo vrh koulí.

„Odborníci bijí na poplach, protože děti a mládež se hýbou stále míň, neboť vysedávají u počítačů a tabletů. Proto se v naší obci snažíme podporovat pohyb dětí tím, že jim nabízíme alternativní program v podobě atletického odpoledne," uvedla starostka Salaše Jitka Točková.

Na organizaci a regulérnost sportovního klání dohlíželi stejně jako v minulých ročnících kvalifikovaní rozhodčí, bývalí atleti Slovácké Slavie Uherské Hradiště. Mezi diváky byl i Josef Panáček, olympijský vítěz ve střelbě na skeetu z roku 1976 v kanadském Montrealu.

A kdo stanul jako vítěz na tom nejvyšším ze tří stupínků? V nejmladší kategorii 3 - 5 let to byli Vojtěch Mašlan a Ester Pazderková, v kategorii 6 - 8 let Vojtěch Toček s Editou Pazderkovou, v kategorie 9 -11 let Šimon Mergental s Lucií Hrobařovou. V kategorii 12 - 14 let byli nejlepší Vojtěch Velgo s Annou Malinovou a v nejstarší kategorii 15 - 19 let vybojovali prvenství Michal Hrobař a Nikola Úrichová.

„I když jsem na skončila na 4. místě, ráda si zazávodím, protože mě to baví a můžu si vyzkoušet různé disciplíny," nechala se slyšet Terezka Hollá ze Salaše. Vítěz v kategorii 6-8 let Vojta Toček se svěřil, že ho rovněž sport baví a na salašském hřišti si rád s kamarády poměří síly v atletických disciplínách.

„Musím pochválit Salašany, že už podeváté uspořádali pro děti a mládež atletické odpoledne. Na vesnici se děti dostanou k organizovanému sportu jen velmi sporadicky," konstatoval jeden z hradišťských rozhodčích. Na vině je podle něj horší obslužnost a vzdálenost od města, kde je větší dostupnost sportovišť a sportovních klubů.

„Těší mě, že se opět sešlo hodně závodníků a přestože jsou stupně vítězů jen pro tři nejšikovnější, byli oceněni všichni. Každý odcházel s perníkovou medailí a doufám, že i s dobrou náladou," popsala své pocity salašská starostka.