Největším oříškem je odstraňování materiálu pod ledovou plochou, kde jsou tři betonové vrstvy na sobě. V úterý 12. května už odváželi dělníci beton ze dvou ploch. „Nyní je čeká vybagrovaní promrzlé zeminy a poté navezení nové. Pod ledovou plochu chceme dát izolaci, aby led například po přestávce mezi utkáním dříve zamrzl, a pak ji zabetonovat,“ vysvětlil provozní ředitel stadionu David Navrátil.

Hokejoví fanoušci i hráči se mohou v nové sezóně těšit také na nové mantinely, plexiskla a ochranné sítě za brankami. Nad ledovou plochou má být kromě toho vyměněné osvětlení a nad trestnou lavicí nové sedačky pro diváky ve dvou sektorech.

„Termín ukončení prací je 20. září,“ řekl Navrátil. Extraligová soutěž však začíná už počátkem září. Zlínští hokejisté by po tuto dobu museli hrát všechny zápasy na cizí půdě, což by podle generálního manažera hokejového klubu Miroslava Michalovského rozhodně nebylo ideální.

„V minulosti už na zrušení pořadatelství kvůli rekonstrukci stadionu doplatili například favorizované Pardubice. V rozběhlém ročníku se nedostali ani do play-off,“ připomněl Navrátil. Pevně proto prý věří, že do startu extraligy se podaří všechny opravy na zlínském zimního stadionu stihnout.